360 sekund za 210 tysięcy

Zabrzanie w sobotę zagrają w Rudzie Śląskiej, a w czwartek trener Adam Nawałka ma odpowiedzieć, czy chce nadal pracować na Roosevelta. To na razie jedyny pewnik w Zabrzu - Adam Marciniak zagrał w niedzielę ostatni mecz w barwach Górnika.
Czterech minut zabrakło Górnikowi do zajęcia siódmego miejsca w tabeli ekstraklasy. Jeszcze w 86. minucie meczu z Zagłębiem zabrzanie byli przed Wisłą. Obie drużyny miały wtedy po 43 punkty, ale to Górnik był w tym sezonie dwa razy lepszy od mistrza Polski sprzed roku. Ostatecznie Zagłębie zdobyło gola, co "kosztowało" Górnika 210 tysięcy brutto, bo tyle ekstraklasa płaci za każde wyższe miejsce w tabeli.

Cel osiągnięty
Ba, gdyby udało się w Lubinie wygrać, tylko ten jeden mecz byłby wart 420 tysięcy, bo zabrzanie minęliby też Polonię Warszawa, powtarzając, wynik - miejsce i liczba punktów - z poprzedniego sezonu. W klubie nikt jednak nie płacze nad rozlanym mlekiem, tym bardziej, że cel na sezon, czyli miejsce w dziesiątce, został osiągnięty. Jeden ze sponsorów płaci za taki wynik kilkaset tysięcy złotych. Inna rzecz, że kwota za jedno-dwa wyższe miejsca na pewno bardzo by się w budżecie przydała. Zbliża się między innymi termin wykupienia z Łęcznej Prejuce Nakoulmy. Górnik kasę na ten transfer ma odłożoną, ale są też inne wydatki. Najważniejsze to regulowanie zaległości finansowych wobec trenerów i piłkarzy. - Mamy wszystkie ugody potrzebne do procesu licencyjnego. Wielu piłkarzy zostało "spłaconych" w 100 procentach, ale trudno ukrywać, że wciąż nie wszystko mamy uregulowane - twierdzi Artur Jankowski, prezes Górnika.

Zagrają na Slavii
Piłkarze w klubie powinni pojawić się w środę. Wczoraj trenowali tylko ci, którzy mieli indywidualne zajęcia. W czwartek zespół czekają badania, a w sobotę przedostatni przed urlopami sparing. Górnik w Rudzie Śląskiej zagra ze Slavią. Klub o tyle w historii zabrzan ważny, że jego wychowankiem byt legendarny Ernest Pohl. Zabrzanom zależy też, by pojawić się i podziękować za sezon kibicom z ościennego miasta - jest w nim bardzo dużo sympatyków Górnika. Mecz odbędzie się w sobotę o 15:00 i na tym nie koniec. Jeszcze przed wakacjami podopieczni Adama Nawałki zagrają w środę, 16 maja, w Knurowie i być może w Łabędach. Wakacje, tym razem miesięczne, zaczną 18 maja. W klubie mają się pojawić 19 czerwca. Kogo nie będzie? To dziś tylko spekulacje. Michał Pazdan ma się określić do 20 maja. Jego kontrakt za kilkanaście dni dobiega końca i wiadomo, że na brak ofert narzekać nie będzie. Na pewno chciałby pozostania Pazdana trener Adam Nawałka. O ile oczywiście on sam podpisze nową umowę. Nie wiadomo, czy Górnik przedstawi nową ofertę Michałowi Bembnowi, który w ostatnich meczach sezonu już nie wychodził na boisko w
podstawowym składzie.

Zainteresowany, ale...
Trener ma dać odpowiedź na pytanie, czy jest zainteresowany dalszą pracą w Zabrzu do 10 maja, czyli już w czwartek. Inna rzecz, że szkoleniowiec niejako odbija piłeczkę i mówi, że zainteresowany jest, ale pod warunkiem, że Górnik będzie w stanie stworzyć strategię stabilnej finansowo i kadrowo pracy na Roosevelta. - Pan Nawałka spotkał się z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik. Znamy jego stanowisko - mówi wiceprezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski - Trener nie chce ponownie budować zespołu od nowa. Wie, jaka jest sytuacja finansowa Górnika i zdaje sobie sprawę, że sprzedaż kilku zawodników może być koniecznością. Zgadza się na transfery maksymalnie dwóch i też się pod tym podpisujemy. Inne kluby pytają nawet o 4-5 naszych zawodników, ale na taką wyprzedaż nie możemy sobie pozwolić. Pamiętamy, że za rok będziemy już grać na nowym stadionie. Myślę, że możemy się porozumieć. Konkret? Najpóźniej w połowie maja musimy wiedzieć, kto poprowadzi jesienią Górnika - kończy Krzysztof Lewandowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]