Nakoulma zdał testy w Ligue 1

Prejuce Nakoulma zdał testy w FC Lorient. Trener francuskiego zespołu Christian Gourcuff jest nim zachwycony. Pojawił się też sygnał o zainteresowaniu napastnikiem z Hiszpanii.
Napastnik Górnika pomyślnie przeszedł badania lekarskie, z dobrej strony pokazał się też w sparingowym spotkaniu z Laval (2:2). Gola nie strzelił, ale był groźny w akcjach ofensywnych. Prejuce wstępnie ustalił już także warunki kontraktu, jaki miałby podpisać w Lorient. Teraz do akcji wkraczają kluby, bowiem 17. zespół Ligue 1 musi się jeszcze porozumieć z 14-krotnym mistrzem Polski.

Oferty jeszcze brak

I tu najpewniej zaczną się schody, bo Lorient chce wyłożyć 1,2–1,3 mln euro. Poza tym w rachubę wchodzi płatność w ratach. Zabrzanie natomiast zapewne woleliby otrzymać całą kwotę od razu. Nieoficjalnie wiemy też, że minimalny próg oczekiwań Ślązaków wynosi 1,5 mln euro. - Niczego przekreślać nie można, ale pewne jest, że szykują się bardzo długie negocjacje - mówi osoba z bliskiego otoczenia Nakoulmy. - Punkt wyjścia jest na pewno dobry, bo Gourcuff utwierdził się w przekonaniu o wysokiej klasie Prejuce - dodaje. Zaliczenie badań i ustalenie warunków ramowych umowy też miało ogromne znaczenie.
Rozmowy Lorient z Górnikiem zaczną się najpewniej dopiero w poniedziałek. Jak ustalił "Przegląd Sportowy", do wczoraj nie wpłynął do Zabrza faks z ofertą. Być może Francuzi chcą się dłużej zastanowić nad tym od jakiej sumy rozpocząć negocjacje.
Tymczasem Nakoulma wrócił z Francji do Polski już w czwartek wieczorem. W piątek przyjechał na Śląsk, a w piątek ma się zjawić na stadionie Górnika.

Opcja hiszpańska

Tymczasem Nakoulma wrócił z Francji do Polski już w czwartek wieczorem. W piątek przyjechał na Śląsk, a w piątek ma się zjawić na stadionie Górnika. Prawdopodobnie, by podtrzymać formę, będzie trenował z zespołem grającym w Młodej Ekstraklasie, ale nie można wykluczyć, że dołączy do przebywającej na obozie w Słowenii pierwszej drużyny.
Pozostaje jednak pytanie o zasadność takiego ruchu, skoro lada dzień może wyjechać na kolejne testy medyczne. Nieoficjalnie wiemy bowiem, że menedżer zawodnika nie zamierza czekać na efekt rozmów z Lorient. Pojawiło się zapytanie z klubu ligi hiszpańskiej. Już w poniedziałek piłkarz może otrzymać stamtąd zaproszenie do przyjazdu. Dla Górnika ta nowa opcja może się okazać ciekawsza od francuskiej, bowiem w przypadku sprzedaży do Ligue 1, zabrzanie muszą zapłacić Bogdance Łęczna większy procent od transferu niż w przypadku innych lig zachodnich.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]