Górnik nie zarobi milionów?

Górnik Zabrze liczył, że za piłkarzy wystawionych na listę transferową zarobią krocie. Na razie do klubowej kasy wpłynęło zaledwie 400 tysięcy złotych.
Na finiszu poprzednich rozgrywek Górnik wystawił na sprzedaż Prejuce Nakoulmę i Łukasza Skorupskiego. Pierwszego z nich wycenił wstępnie na 2,5, a drugiego na 1,5 miliona euro. Na Skorupskiego chętnych chwilowo nie ma (włoska Parma straciła zainteresowanie), a w przypadku Nakoulmy sprawa jest ciągle otwarta. Jednak zabrzanie realnie mogą liczyć na zarobek rzędu 1,2-1,3 mln euro (w dodatku płatne w ratach). FC Lorient, gdzie Nakoulma był ostatnio na testach, negocjacje chce rozpocząć od 700 tys. euro, więc szykują się bardzo trudne rozmowy.
Obecnie kasa Górnika jest łatana wpływami z transferów graczy, którzy ostatnio byli w niełasce u trenera Adama Nawałki. I tak Michal Gasparik przeniósł się do Spartaka Trnava za 250 tys. zł, natomiast Adam Stachowiak poszedł do GKS Bełchatów za 150 tys. zł.
Teraz w Zabrzu stają na głowie, żeby z listy płac skreślić Pawła Strąka, który jest w konflikcie z działaczami. Pomocnik, zarabiający 42 tys. zł miesięcznie, wrócił z półrocznego wypożyczenia do Zawiszy Bydgoszcz i zamierza wypełnić obowiązujący go jeszcze 1,5 roku kontrakt. Nie przeraża się tym, że dostał osobistego trenera Jacka Wiśniewskiego, który pilnuje, by ostro pracował. Strąk pierwszy godzinny trening ma wyznaczony na 7 rano. Drugie jego zajęcia wyznaczone są po południu. Ta "szkoła przetrwania" ma go zmiękczyć. Ślązacy chcieliby się z nim rozstać, płacąc 3-6 pensji odszkodowania. Nieoficjalnie wiadomo, że zawodnik rozwiązałby umowę w zamian za 10 pensji.
O ile sytuacja ekonomiczna Górnika jest niezwykle trudna i wymaga odważnych decyzji, o tyle sportowo wszystko zdaje się zmierzać w dobrym kierunku. I nie chodzi bynajmniej o to, że zabrzanie nie przegrali jeszcze ani jednego sparingu (3 wygrane, 2 remisy, stosunek bramek: 18-5). Istotniejsze jest jednak to, że ustalono już warunki rocznego kontraktu Seweryna Gancarczyka. Były reprezentant Polski ma na lewej obronie zastąpić Mariusza Magierę, który nadrabia zaległości treningowe po przebytej kontuzji.
Wiadomo też, że działaczom udało się już także porozumieć z Rozwojem Katowice odnośnie transferu Konrada Nowaka. Zdolny 18-latek, będący ostatnio w kręgu zainteresowań krakowskiej Wisły (obserwowały go także Legia i Ruch), ma przejść do zabrzańskiego klubu za 100 tys. zł.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]