Lorient oferuje 600 tys. euro za Nakoulmę

Lorient oferuje za Prejuce Nakoulmę 600 tys. euro. To zdecydowanie za mało dla Górnika - pisze "Przegląd Sportowy".
Dla zabrzan transakcja na tym poziomie jest nieopłacalna. W końcu na wykupienie zawodnika z Bogdanki Łęczna wyłożyli blisko 300 tys. euro. W przypadku sprzedaży do Ligue 1 należałoby jeszcze doliczyć znaczną prowizję dla pierwszoligowca. Procent od transferu ma też dostać sam Nakoulma. Poza tym piłkarz czeka na wyrównanie zaległych pensji. Przy Roosevelta już pewnie dawno policzyli, że 600 tys. oznacza zysk na poziomie tylko 120 tys. euro.
- Wydaje się jednak, że Górnik może maksymalnie wyciągnąć milion euro - mówi osoba z otoczenia piłkarza. - Milion dwieście tysięcy euro, a o tej kwocie mówią zabrzanie, to byłby szczyt marzeń. W każdym razie Lorient ma jeszcze trzech innych graczy na pozycję Nakoulmy i jeśli suma transferu okaże się dla Francuzów za wysoka, wezmą wolnego gracza - dodaje. Ostrożność Francuzów bierze się też stąd, że napastnik z Burkina Faso nie grał wiosną tak dobrze, jak jesienią. Miał kapitalne mecze z Legią Warszawa (2:0) i Wisłą Kraków (2:0), ale w pozostałych prezentował średnią formę. Nakoulma obecnie przebywa w Zabrzu, gdzie przygotowuje się z zespołem Młodej Ekstraklasy. Na zgrupowanie do Słowenii, gdzie przebywa pierwsza drużyna, nie przyjedzie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]