Budowa w Zabrzu niezagrożona, Polimex podpisał porozumienia

Obawy dotyczące budowy nowego stadionu w Zabrzu okazały się zbędne. Polimex-Mostostal, wykonawca inwestycji, ma się dobrze. Podpisał porozumienia ze swoimi wierzycielami odnośnie terminów spłaty długów.
Materiał o problemach Polimeksu został dziś podany przez dziennik "Sport". Okazuje się, że informacje te są już nieaktualne. 
Zarząd Polimeksu-Mostostalu poświęcił kilkanaście ostatnich dni na przekonywanie wierzycieli do zawarcia tzw. standstill agreement. Okazało się, że skutecznie. Porozumienie zawarto, co oznacza, że kilkudziesięciu obligatariuszy i kilkanaście finansujących spółkę banków solidarnie wstrzyma się na cztery miesiące od egzekwowania swoich należności. Wynegocjowany dokument da Polimeksowi czas na przygotowanie szczegółowego planu finansowego na najbliższe trzy lata. Będzie on zawierał harmonogram spłaty długów.
Budowlana grupa do końca stycznia przyszłego roku ma do spłacenia obligacje warte 409 mln zł, a jej długi na koniec 2011 r. opiewały na 655,4 mln zł, z czego ponad 350 mln zł do spłaty w 2012 r.

źródło: Puls Biznesu / SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]