Kibice Górnika nie wejdą na stadion Piasta?

Kibice Górnika mogą nie zobaczyć derbów na nowym obiekcie w Gliwicach - alarmuje "Sport".
- Ponoć jest duży nacisk, by nasi kibice na stadion Piasta w pierwszej kolejce [17 sierpnia - przyp.red.] nie weszli. To byłby bardzo zły sygnał - mówi "Sportowi" Krzysztof Maj, dyrektor Górnika Zabrze. A co na ten temat mają do powiedzenia w Gliwicach? Jarosław Kołodziejczyk, wiceprezes Piasta, przyznaje, że również do niego dotarły informacje, iż kibice Górnika mieliby nie zostać wpuszczeni na obiekt przy Okrzei. Za wszystkim miałaby stać Komenda Miejska Policji w Gliwicach. Ta jednak doniesienia dementuje. - To nieprawda - zaznacza Marek Słomski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.
Ekstraklasa S.A., która zarządza rozgrywkami nie znajduje uzasadnienia do zamknięcia stadionu Piasta przed fanami Górnika.
- Stoimy na stanowisku, iż nieobecność kibiców gości może być uzasadniona wyłącznie karą dyscyplinarną lub przeprowadzaną przebudową obiektu, jak na przykład w Zabrzu. Obiekt w Gliwicach jest nowy. Nas, jako spółkę cieszy, że do ligi wszedł klub ze stadionem, który można pokazać Polsce. Byłoby wskazane, by był dostępny dla fanów gości - podkreśla Adrian Skubis, rzecznik prasowy Ekstraklasy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]