Mariusz Przybylski zostaje w Górniku

Górnik Zabrze i Mariusz Przybylski zakończyli negocjacje. Mariusz Przybylski ma podpisać 2,5-letni kontrakt.
Gdy Mariusz Przybylski przychodził do Górnika Zabrze, zgodził się grać za około 35 tys. zł miesięcznie. Nowa umowa gwarantuje mu utrzymanie zarobków. Do ustalenia pozostaje kwestia płatności za wyjściówki. Dotąd było tak, że piłkarz dostawał pieniądze za każde pojawienie się na boisku, niezależnie od wyniku. Klub chciałby to zmienić, płacąc wyłącznie za te spotkania, które Górnik Zabrze wygra bądź zremisuje. Menedżer zawodnika nie chce się jednak na to zgodzić. Przypomina, że kiedy Przybylski pojawił się przy Roosevelta, przystał na podział proporcji: niższa pensja, wyższa wyjściówka.
Mimo lekkich rozbieżności strony potwierdzają, że lada chwila powinno dojść do porozumienia. Zależy na tym zwłaszcza Górnikowi, bo Mariusz Przybylski to kluczowy gracz w koncepcji trenera Adama Nawałki. – Ostatnio skaut Interu Mediolan pytał mnie, ile Mariusz ma lat – mówi nam Marek Citko, agent piłkarza. – Doskonale zatem rozumiem szkoleniowca. Tak na marginesie, to trochę się dziwię, że Mariusz Przybylski nie jest doceniany w reprezentacji. W tej chwili, w obecnej formie mógłby spokojnie rywalizować z Murawskim czy Borysiukiem – dodaje.
Nawałka ceni Mariusza Przybylskiego. Często lubi mówić, że od niego zaczyna ustalanie składu. 30-letni pomocnik jest jedynym zawodnikiem, który grał w debiucie Adama Nawałki na ławce trenerskiej Górnika
Zabrze. – Idealnie łączy zalety defensywnego i ofensywnego pomocnika. I ma niesamowitą wydolność – komplementuje Przybylskiego trener Górnika Zabrze. W rankingu sztabu szkoleniowego za rundę jesienną piłkarz ten zajmuje jedno z trzech pierwszych miejsc. Nic dziwnego, że Nawałce tak bardzo zależy na zatrzymaniu zawodnika. Nieoficjalnie wiemy, że szkoleniowiec już dostał zapewnienie od działaczy, że wygasający 31 grudnia kontrakt Mariusza Przybylskiego będzie na pewno przedłużony.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]