Pogoń samolotem na mecz z Górnikiem

Na dzisiejszy mecz z Górnikiem Pogoń Szczecin leciała wczoraj samolotem do Krakowa, a stamtąd autokarem do Zabrza.
- Jazda autokarem ze Szczecina zajęłaby nam 10 godzin, więc musielibyśmy wyjechać już 2 dni wcześniej, żeby piłkarze mogli należycie odpocząć i odbyć lekki trening przed meczem - mówi kierownik drużyny Ryszard Mizak . - Podróż samolotem to oszczędność czasu i sił zawodników. 
Do Szczecina Pogoń wróci autokarem, pokonując ponad 300 km niemiecką autostradą. - Nadłożymy wprawdzie 80 km, ale dzięki świetnej drodze zaoszczędzimy na czasie 2 godziny - tłumaczy Mizak.
Koszt podróży autokarem szacuje się na 5,50 zł za kilometr. Wyjazd do Zabrza jest najdroższy w tej rundzie dla Pogoni. Za samolot trzeba zapłacić ok. 8 tys. zł, za autokar, który zawiózł bagaże i sprzęt, a przywiezie z powrotem również piłkarzy - ok. 7 tys.
- Do tego dochodzi jeszcze opłata za 1 dobę w hotelu. A taki z dobrym wyżywieniem oraz Internetem i telewizją w pokojach to koszt ok. 7 tys. dla 24-osobowej ekipy - wylicza Mizak.

źródło: Super Express



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]