Adam Nawałka chce Tomasza Hołotę

Adam Nawałka swego czasu stawiał na Tomasza Hołotę na Bukowej. Czy obaj panowie spotkają się w Górniku Zabrze?
Kiedy trener Adam Nawałka pracował przed przeprowadzką do Zabrza na Bukowej, wprowadzał do zespołu GKS Katowice młodego juniora, Tomasza Hołotę. Dziś trener zabrzan chętnie jeszcze raz widziałby tego piłkarza w swojej drużynie, tym razem na Roosevelta. O ewentualnym przejściu Hołoty do Zabrza mówiło się już od dwóch lat, ale miał on zbyt wysoką dla Górnika sumę odstępnego. Dziś temat może wrócić w związku z problemami finansowymi Polonii Warszawa. Co prawda klub doszedł ponoć z piłkarzami do porozumienia w sprawie spłaty zaległości finansowych, ale wciąż możliwych jest wiele scenariuszy i trudno przewidzieć, jak potoczy się przyszłość zawodników na Konwiktorskiej. Górnik nie będzie przeprowadzał transferów gotówkowych, gdyby jednak była możliwość sprowadzenia Hołoty bez konieczności zapłaty odstępnego, wówczas nie można wykluczyć, że zabrzanie będą takim scenariuszem mocno zainteresowani. Hołota to środkowy pomocnik, który w drugiej części rundy jesiennej regularnie grał w wyjściowym składzie „Czarnych koszul”. Ma 21 lat, jest wychowankiem Stadionu Śląskiego, więc idealnie wpisuje się w politykę personalną Górnika, który najchętniej chce sprowadzać młodych piłkarzy pochodzących ze Śląska i okolic. Wiele powinno się wyjaśnić w ciągu kilku najbliższych dni. Może jeszcze przed rozpoczęciem przez zabrzan treningów.
Górnik pierwszy raz na boisko wyjdzie w piątek. Tego dnia odbędzie się też konferencja prasowa z Adidasem, który od wiosny będzie sponsorem technicznym Górnika. Niewykluczone, że tego samego dnia oficjalnie podpis pod nowym kontraktem złoży też Mariusz Przybylski. Piłkarz jest już dogadany z Górnikiem, a nowa umowa – trzyletnia - to tylko formalność. Przybylski jednak w pierwszych dniach okresu przygotowawczego nie będzie trenował z zespołem i razem z Mateuszem Zacharą będą mieli zajęcia indywidualne. Nie ma za to mowy o tym, by w ogóle trenował w najbliższych dniach Michał Bemben. Weteran Górnika w Niemczech przeszedł artroskopię kolana i na razie nie wiadomo, kiedy wróci do zajęć.
Na zajęciach powinien być Mateusz Słodowy, grający właśnie na pozycji Bembna. Górnik ma też testować innego piłkarza, który swego czasu pracował z trenerem Nawałką na Bukowej. Mowa o napastniku, Krzysztofie Kaliciaku, który w rundzie jesiennej grał w Chrobrym Głogów. Kaliciak już w grudniu trenował kilka dni z Górnikiem i teraz jeszcze raz ma się pokazać trenerowi Nawałce.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]