To ma być jego runda

W Górniku już zacierają ręce, że runda wiosenna ma być czasem promocji Pawła Olkowskiego. Latem piłkarz będzie do wzięcia za 800 tys. euro.
Kontrakt Olkowskiego wygasa 30 czerwca 2014 roku, więc najbliższe okienko będzie najlepszym czasem na sprzedaż 23-letniego gracza. Trener Adam Nawałka już szykuje się na jego ewentualne odejście. Z tego powodu zabiegał o transfer Mateusza Słodowego. Poza tym w lecie ma wrócić Maciej Mańka z GKS Tychy. Jest jeszcze Grzegorz Bonin. Każdy z nich może zastąpić Olkowskiego, który będzie do wzięcia za 800 tys. euro. Taką kwotę odstępnego ma wpisaną w kontrakcie. Nie można jednak wykluczyć, że jeśli piłkarz w następnych kolejkach będzie prezentował się równie dobrze, jak w ostatnim meczu z Piastem (1:0), strony usiądą do rozmów i podniosą sumę.
Po występie z gliwiczanami Artur Płatek, były skaut Górnika, zachwycał się dynamiką Olkowskiego. Z kolei Hubert Kostka dowodził, że z grupy młodych, zdolnych w drużynie, to właśnie on ma największe umiejętności. Musi tylko popracować nad skutecznością i ostatnim podaniem. Piłkarz jak zwykle krytycznie ocenił swój pierwszy wiosenny występ.
- Miałem dwie setki, których nie wykorzystałem. Mogłem się inaczej zachować. Pracuję jednak nad skutecznością, ćwiczę na dodatkowych zajęciach - powiedział.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]