Prejuce Nakoulma sprzedany do Tereka Grozny

Prejuce Nakoulma jednak przejdzie z Górnika Zabrze do Tereka Grozny. Trener zabrzan, Adam Nawałka potwierdził "Futbolnews.pl", iż Burkińczyk został sprzedany do klubu ze stolicy Czeczenii za 1,25 miliona euro.
Sporo zamieszania w mijającym tygodniu wywołał transfer Nakoulmy do Tereka. Najpierw Górnik pochwalił się sprzedażą 26-letniego napastnika. Popularny "Prezes" udał się na obóz przygotowawczy Tereka do Austrii przejść badania lekarskie oraz podpisać kontrakt indywidualny. Nagle okazało się, że uzgodnione wcześniej warunki umowy zawodnika z klubem z Groznego nie odpowiadały Nakoulmie i zamiast gwarantowanych 55 tysięcy euro miesięcznie Burkińczyk zażądał od Czeczeńców o 10 tysięcy więcej. Ci nie byli zbyt skorzy do podwyżki i "Prezes" nagle opuścił zgrupowanie.
Polskie media obiegła informacja, że kolejna odmowa przejścia Nakulmy do Tereka wywołała w Górniku konsternację. Napastnik reprezentacji Burkina Faso na domiar złego nie pojawił się na obozie zabrzan w Słowenii. Tymczasem sztab szkoleniowy spokojnie przyjął prasowe rewelacje w sprawie zaginięcia "Prezesa".
- Wiemy dobrze, że Nakoulma dogadał się już z Terekiem - powiedział "Futbolnews.pl" trener Adam Nawałka. - Oczywiście, były pewne problemy. Zawodnik już jednak wywalczył sobie swoje warunki i na pewno grać będzie w Rosji. Wschód nie był jego wymarzonym miejscem na kontynuowanie kariery. Chciał strasznie przejść do Francji albo Niemiec. Ale powiedzmy to sobie szczerze, że nigdzie nie dostałby takich pieniędzy jakie zarobi w Groznym. Dla niego to był najlepszy moment na zmianę barw. Po zimowym Pucharze Narodów Afryki, gdzie zagrał w finale wrócił do nas z kontuzją. Trochę zaczął gwiazdorzyć. Trzeba go było zagonić do pracy i pod koniec sezonu znowu pokazał swoją wartość. Nie ukrywam, że dla Górnika ten transfer także był niezwykle istotny. Klub dzięki temu złapie oddech finansowy. Wyrównane zostaną zaległości płacowe wobec zawodników. Poprawi to na pewno atmosferę w szatni. Zmobilizuje zawodników do wytężonej pracy - podsumował szkoleniowiec Górnika.
Nakoulma trafił do Zabrza trzy lata temu. Sprowadzony został z Górnika Łęczna za milion złotych. Teraz sprzedano go za pięć razy tyle.

źródło: futbolnews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]