Pierwszy trening Nakoulmy

Prejuce Nakoulma we wtorek po raz pierwszy tego lata trenował z Górnikem Zabrze. Kibice uważają, że pomocnik powinien zostać odstawiony od zespołu. Trener Adam Nawałka nie komentuje zamieszania z piłkarzem.
O reprezentancie Burkina Faso jest w tym okienku transferowym bardzo głośno. W minionym tygodniu Prejuce Nakoulma miał podpisać kontrakt z Terekiem Grozny, który oferował mu ponad cztery razy wyższą pensję niż zawodnik ma w Zabrzu, gdzie zarabia miesięcznie 50 tysięcy złotych. O tym, że Nakoulma odejdzie, był przekonany nawet trener Adam Nawałka, który na łamach jednego z portali internetowych stwierdził w weekend, że jego podopieczny na pewno będzie występował w Rosji.

Szkoleniowiec nie rozpaczał, bo wie doskonale, że klub potrzebuje pieniędzy, a sprzedaż czarnoskórego skrzydłowego jest dla działaczy priorytetem. Terek, jako jedyny, bez problemu zgodził się zapłacić 1,25 mln euro, czyli 5,3 mln zł (taką kwotę odstępnego ma zawodnik wpisaną do kontraktu, a jego umowa z zabrzańskim klubem wygasa za rok i w następnym okienku transferowym Prejuce będzie już do wzięcia za grosze). Prejuce Nakoulma nieoczekiwanie dwukrotnie odrzucił ofertę gry w klubie ze stolicy Czeczenii. Podobno chciał zarabiać jeszcze więcej.

We wtorek pierwszy raz tego lata Prejuce Nakoulma trenował z zespołem. Wcześniej odpoczywał po meczach eliminacji mistrzostw świata, a później spędzał czas na wspomnianych negocjacjach z Terekiem. Podobnie jak obrońca Ołeksandr Szeweluchin, ćwiczył indywidualnie.

Zabrzanie we wtorek rozegrali dwa sparingi, oba bez Nakoulmy i w obydwóch padł bezbramkowy remis. Rezerwowy skład nie dał rady NK Aluminij Kidričevo, spadkowiczowi ligi słoweńskiej, a podstawowa jedenastka nie potrafiła pokonać mistrza Bośni FK Željezničar Sarajewo.

Niektórzy z fanów Górnika uważają, że skrzydłowy powinien zostać odstawiony od składu, również z tego powodu, że po raz kolejny nie przepracuje solidnie okresu przygotowawczego. Trener Nawałka nie wypowiada się na ten temat. W Zabrzu na następcę Afrykanina szykowani są pozyskani latem Maciej Małkowski i Łukasz Madej oraz Marcin Wodecki, który tak udanie prezentował się w rundzie wiosennej na wypożyczeniu w Podbeskidziu Bielsko-Biała. W sparingach skrzydłowi jednak nie zachwycają. Cała ofensywa Górnika prezentuje się latem fatalnie. W Słowenii drużyna rozegrała już cztery sparingi i nie zdobyła w nich ani jednej bramki.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]