Kostka stawia na Jerzego Brzęczka

Hubert Kostka, wielka postać Górnika, mówi, że dałby trenerską szansę w klubie Jerzemu Brzęczkowi.
Jerzy Brzęczek, były piłkarz Górnika, jest wymieniany wśród poważnych kandydatów do objęcia trenerskiej roboty po Adamie Nawałce na Roosevelta. Brzęczek prowadzi "tylko" II-ligowy Raków Częstochowa, ale zdaniem Huberta Kostki to żaden problem.
- Ja bym dał Jurkowi kadrę i mówię panu, że by sobie poradził - podkreśla w rozmowie ze "Sportem" Kostka i dodaje: - Kiedy tacy ludzie, jak Brzeczek mają dostawać szansę? Po pięćdziesiątce? Zdaje się, że on ma 42 lata. Ja w jego wieku już siedem lat byłem trenerem i z Szombierkami wygrałem mistrzostwo Polski.
Kostka uzasadnia, że w przypadku Brzeczka mowa jest o byłym kapitanie reprezentacji, medaliście olimpijskim, który kilkanaście lat grał za granicą i był typem świetnie zorganizowanego lidera.
A że pracuje w II lidze? Kostka: - Ja przed objęciem Górnika też nie trenowałem żadnych wielkich klubów.

źródło: Sport / GWRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]