Apostel: Potrzeba trenera z jajami

Odejście Adama Nawałki z Górnika do reprezentacji Polski starszym kibicom drużyny z Roosevelta przywołało na myśl wydarzenia sprzed dwudziestu lat, kiedy w podobnym kierunku podążył Henryk Apostel.
Byłego selekcjonera reprezentacji Polski martwi obecna sytuacja Górnika. - Nie wiadomo jak teraz ten zespół pociągnie, ale nikt się tym nie martwi, bo wszyscy fascynują się czy kadra pod wodzą nowego selekcjonera odzyska blask - mówi 72-latek.  
Świetny przed laty szkoleniowiec przekonuje, że w jego opinii wcześniejsze odejście Nawałki z Roosevelta to dobry ruch. - Praca z trenerem, który myślami będzie już gdzie indziej nigdy nie służy drużynie. W piątek Nawałki w Zabrzu już nie będzie. Chłopaki muszą się zebrać, wziąć w garść i kontynuować to, co prezentowali na początku rundy jesiennej. Wkrótce w Górniku pojawi się nowy trener, który pewnie filozofię Nawałki będzie chciał kontynuować - przekonuje Apostel.
Były działacz PZPN nie jest przekonany, czy ewentualny angaż w Zabrzu Waldemara Fornalika byłby dobrym posunięciem. - Nie chcę oceniać warsztatu Fornalika, ale w Górniku po Nawałce jest potrzebny trener z jajami, taki trochę rozbójnik. Prowadząc kadrę nie imponował on charyzmą, ale nie wiem jakie miał relacje z zawodnikami wcześniej pracując w Ruchu Chorzów. Wybiorą i tak działacze, a najważniejsze jest to, by filozofia nowego trenera trafiła do piłkarzy. Jeśli będą oni grali samym sobie, to nic z tego nie będzie. Z kolei w dalszym ciągu tworząc team na boisku Górnik może być wysoko i bez Nawałki - zapewnia były trener drużyny z Roosevelta.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]