Znicze i kwiaty na grobach ludzi Górnika

Jak co roku 1 listopada znicze z herbem Górnika Zabrze i kwiaty znalazły się na grobach byłych piłkarzy, trenerów, zasłużonych działaczy tego klubu.
Tradycję odwiedzania cmentarzy zapoczątkowaną przez nieżyjącego wieloletniego rzecznika zabrzan Jana "Bolka" Niesyto kontynuuje Stanisław Oślizło, były piłkarz Górnika i reprezentacji Polski. 
W tym roku ten listopadowy szlak wiedzie przez osiem cmentarzy w sześciu śląskich miastach.
Z kolei zięć Ernesta Pohla składa kwiaty na jego grobie w Hausach (Niemcy). Pohl jest najskuteczniejszym strzelcem w historii polskiej ekstraklasy - zdobył 186 goli. Jego imię nosi zabrzański stadion.
"Kiedyś z "Bolkiem" Niesyto i Janem Kowalskim zapoczątkowaliśmy tę tradycję. Właściwie to pierwszy był "Bolek", który każdego 1 listopada odwiedzał i pielęgnował groby naszych byłych piłkarzy, trenerów czy prezesów. "Bolek" nie żyje już 11 lat i przez tan czas sam to robię. Ktoś będzie musiał ode mnie przejąć te obowiązki, kiedy już ja nie będę mógł. Chodzi o kontynuację tej fajnej tradycji. Tym ludziom, którzy reprezentowali nasze barwy należy się pamięć i szacunek. Musimy o nich pamiętać nie tylko przy okazji 1 listopada" - powiedział Stanisław Oślizło.
Wspominany często w Górniku Niesyto był rzecznikiem klubu przez ponad ćwierć wieku. Szczególnie leżało mu na sercu, by wszyscy czuli się jak najlepiej na zabrzańskim stadionie. "To jest Górnik Zabrze. Tu nie może być mowy o żadnym folklorze. Ma być Europa" - mówił podczas meczów

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]