Błażej Augustyn wróci na boisko wróci dopiero w grudniu

Zmagający się z kontuzją od kilku tygodni Błażej Augustyn będzie musiał pauzować jeszcze przez miesiąc. Doskwiera mu obecnie bolesna kontuzja pięty.
- Stopa Błażeja Augustyna została unieruchomiona, przez co zawodnik przez cztery tygodnie będzie wyłączony z treningu - poinformował Bartłomiej Spałek, fizjoterapeuta Górnika Zabrze. - Dodatkowe badania, m.in. rezonans w Poznaniu, wykazały przeciążenie w kości piętowej lewej stopy - dodaje medyk śląskiego klubu. 
Po raz ostatni Augustyn pojawił się na boisku miesiąc temu, w potyczce z Zawiszą Bydgoszcz. Potem leczył uraz, którego rekonwalescencja zajmuje więcej czasu niż pierwotnie zakładano. Dotychczas pozyskany na zasadzie wolnego transferu obrońca, który w przeszłości bronił barw m.in. Catanii Calcio rozegrał cztery mecze w trójkolorowych barwach, spędzając na placu gry łącznie 255 minut.
W najbliższej potyczce z Lechem Poznań Górnik będzie musiał sobie poradzić ponadto bez kontuzjowanych Oleksandra Szeweluchina, Konrada Nowaka, Mariusza Magiery i Szymona Skrzypczaka. Do dyspozycji trenera Bogdana Zająca będzie z kolei Maciej Małkowski, który doszedł już do pełni sił po kontuzji.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]