Kosznik: Reprezentacja? Nie było rozmowy

- Nie było takiej rozmowy i wierzcie mi, że trener Nawałka nie zdradziłby wcześniej nazwisk osób, które zamierza powołać - mówił Rafał Kosznik, jeden z kandydatów na lewą obronę reprezentacji Polski.
Nie od dziś wiadomo, że największą bolączką polskiej reprezentacji jest obsada lewej obrony. Nowy selekcjoner zapowiedział, że da szansę piłkarzom z ekstraklasy, aby sprawdzili się na poziomie reprezentacyjnym. I tu otwiera się szansa dla Rafała Kosznika, wyróżniającego się obrońcy Górnika. 
- Trzeba poczekać, to są na razie spekulacje dziennikarzy, a ja staram się o tym nie myśleć. Czytam informacje na temat mojego powołania w prasie, ale nie zastanawiam się nad tym. Myślałem tylko o meczu z Lechem, to było dla mnie najważniejsze - mówił Kosznik.
Po pierwszej połowie wydawało się, że Górnik spokojnie wygra w Poznaniu. Drużyna prowadzona przez Bogdana Zająca stwarzała sobie mnóstwo sytuacji podbramkowych, ale wykorzystała tylko jedną. Do bramki "Kolejorza" trafił Prejuce Nakoulma. - Przyjechaliśmy do Poznania wygrać i pierwsza połowa była koncertowa w naszym wykonaniu. Strzeliliśmy bramkę, stworzyliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale nie udało się podwyższyć wyniku. W drugiej połowie Lech uczynił to, czego my nie zdołaliśmy w pierwszej, wykorzystał swoje sytuacje, i strzelił trzy bramki - analizował obrońca Górnika.
Rafał Kosznik uważa, że Adam Nawałka ma wszelkie predyspozycje, żeby sprawdzić się w roli selekcjonera. - Moim zdaniem to odpowiednia osoba na właściwym miejscu. Adam Nawałka to trener z charyzmą, ma swoje zasady i wkłada całe serce w to, co robi. Na treningu od pierwszej do ostatniej minuty zwraca uwagę na każdy szczegół i na zajęciach trzeba dać z siebie sto procent, podobnie, jak na meczu - chwali nowego selekcjonera Kosznik.
Czy nowy trener reprezentacji Polski kontaktował się z lewym obrońcą Górnika? - Nie było takiej rozmowy i wierzcie mi, że trener Nawałka nie zdradziłby wcześniej nazwisk osób, które zamierza powołać - kończy Rafał Kosznik.

źródło: ekstraklasa.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]