Wieczorek o Ježu: Piłkarsko jest bardzo mocny

Zabrzanie mogą w ogóle nie odczuć odejścia z klubu dobrze grającego jesienią Krzysztofa Mączyńskiego. W pierwszym zimowym sparingu Górnika z bardzo dobrej strony zaprezentował się Robert Jež.
Doświadczony słowacki pomocnik swoją przygodę z polskimi boiskami zaczął od klubu z Zabrza. To tam wiosną 2011 roku zadebiutował w naszej ekstraklasie. Szybko stał się jednym z liderów zespołu, a dzięki świetnej grze w Górniku wrócił do reprezentacji swojego kraju. Po ledwie półrocznym pobycie w zespole 14-krotnych mistrzów Polski Jež przeszedł do Polonii Warszawa, skąd rok później przeniósł się do Zagłębia Lubin. W obu klubach spisywał się słabo. W końcu, po niedawnym pobiciu w Lubinie, Jež rozwiązał kontrakt z Zagłębiem i wrócił do Górnika, z którym podpisał dwuletni kontrakt.
W linii pomocy ma zastąpić Mączyńskiego, który przeszedł do chińskiego Guizhou Renhe. W pierwszym zimowym sparingu zabrzan z pierwszoligowym Okocimskim Brzesko Słowak pokazał się z dobrej strony. W wygranym 4:1 spotkaniu zdobył bramkę i popisał się kilkoma ciekawymi zagraniami. Chwalił go trener Ryszard Wieczorek. - Jež nie pracował praktycznie przez cały grudzień, więc z Okocimskim zagrał tylko 25 minut. Powoli będziemy wprowadzać większe obciążenia. Piłkarsko jest bardzo mocny, a okres przygotowawczy powinien mu pomóc w zgraniu się z zespołem - ocenił szkoleniowiec.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]