Górnik znalazł następcę "Prezesa"

W poniedziałek wyjaśni się, czy Prejuce Nakoulma odejdzie z Górnika. Niezależnie od tego, wydaje się, że działacze znaleźli już jego następcę
To Dzikamai Andre Gwaze. Piłkarz z Zimbabwe został ściągnięty do Polski pięć lat temu przez menedżera Wiesława Grabowskiego. Jego losy przypominają nieco te Nakoulmy. Podobnie jak Burkińczyk, również długo grał w niższych ligach. Wprawdzie w sezonie 2010/11 zaliczył kilka spotkań na zapleczu ekstraklasy w barwach Pogoni Szczecin, ale był to tylko epizod. Wydaje się, że jesienią nastąpił przełom. Dla trzecioligowego LZS Piotrówka zdobył 10 bramek i zainteresowali się nim przedstawiciele kilku klubów.
W styczniu Gwaze dołączył do Górnika. Pojechał z zespołem na zgrupowanie do Zakopanego, gdzie trenował nawet butach pożyczonych od Nakoulmy. Zaliczył kilka udanych występów w sparingach, ale na obóz przygotowawczy do Turcji nie pojechał. Trener Ryszard Wieczorek przekonał jednak działaczy i pomocnik dołączył do drużyny w Side. W sobotnim sparingu z Howerłą Użhorod wszedł na boisko w końcówce, a mimo to zdołał strzelić dwa gole.
– Cieszę się, że dostałem szansę w Górniku. Mam za sobą dobrą rundę w LZS Piotrówka i czuję, że mogę zrobić krok do przodu w swojej karierze. W klubie z Zabrza jest mi bardzo dobrze. Przyjęto mnie jak najlepiej. Bardzo pomaga mi Prejuce Nakoulma – mówił „PS” Dzikamai przed wylotem do Turcji. – Gwaze to najlepszy z piłkarzy z Afryki, jakich mam czy miałem w zespole. Wiele potrafi i ma wielki potencjał – stwierdził Ireneusz Strychacz, prezes klubu z Piotrówki, w którym występuje wielu zawodników z Czarnego Lądu i Brazylii.
Wszystko wskazuje na to, że na dniach 24-letni zawodnik podpisze półroczny kontrakt ze śląskim klubem, a wkrótce zadebiutuje w ekstraklasie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]