Górnik bez licencji? Prezes Waśkiewicz liczy na tryb odwoławczy

- Spłaciliśmy 40 procent zaległych pensji i 100 procent wobec ZUS i US - mówi Zbigniew Waśkiewicz, prezes Górnika Zabrze.
» Powie pan tak, jak prezes Ruchu: zaskoczę kibiców i dostaniemy licencję w pierwszym terminie?
- Nie, tak nie powiem. Myślę, że nasze nadzieje są związane głównie z trybem odwoławczym. W ostatnim czasie prowadziliśmy intensywne działania, by jak najlepiej wypaść w procesie licencyjnym i udało nam się sporo osiągnąć. Spłaciliśmy blisko 40 procent zadłużeń wobec zawodników oraz 100 procent wobec ZUS i US. Dopinamy też porozumienie z Rozwojem Katowice w kwestii jego części z transferu Arkadiusza Milika. Ugody nie udało nam się zawrzeć z kilkoma piłkarzami, ale jesteśmy na najlepszej drodze do porozumienia. Po prostu zabrakło czasu...

» A nie ma pan obaw, że pojawi się problem byłych zawodników?
- Z pełną odpowiedzialnością mówię, że nie mamy takiego problemu. Jest sprawa Łukasza Skorupskiego, ale toczy się już w sądzie. Na pewno przed rozprawą zaproszę go do rozmów i wierzę, że się dogadamy.

» Jest jeszcze kwestia stadionu.
- Mamy uzasadnioną nadzieję, że nowe trybuny zostaną oddane do użytku we wrześniu. Z rozmów w Warszawie wynika, że do tego czasu nie będziemy musieli organizować meczów poza naszym stadionem.

» Licencja to najtrudniejsze wyzwanie, przed jakim pan stanął od początku pracy w Górniku?
- Tak, ale wiedziałem, że tak będzie.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]