Iwan: Trzeba będzie walczyć o korzystny wynik

Górnikowi na wiosnę w ekstraklasie idzie fatalnie. Nie wygrał w lidze od grudnia. W ostatnich tygodniach Bartosz Iwan jest najlepszym zawodnikiem zabrzańskiej jedenastki. W marcu zdobył dla Górnika trzy bramki. Trafiał w meczach przeciwko Zawiszy, Śląskowi i ostatnio Jagiellonii. Doszło nawet do tego, że trener-menedżer Robert Warzycha wystawia zawodnika w ataku. A przecież jeszcze niedawno zdarzało się, że Adam Nawałka stawiał Iwana na środku obrony. 

– Zastanawiam się nad swoją skutecznością. Poprzedni miesiąc był dla mnie szczęśliwy. Mam nadzieję, że w kwietniu będzie podobnie. Forma jest, więc nie powinno być źle. Co do pozycji na boisku, gra się tam, gdzie postawi cię trener. Wiadomo że każdy szkoleniowiec ma swoją koncepcję czy wizję. Mnie ustawienie z przodu bardzo odpowiada. Lubię grać kombinacyjnie, a przy tym teraz piłka szuka mnie w polu karnym – mówi Iwan.

W ostatniej kolejce, w meczu z Jagiellonią Iwan został znokautowany przez Grzegorza Kasprzika i boisko opuścił na noszach. – Na szczęście wszystko jest już w porządku. Grzesiu przeprosił mnie. Tłumaczył, że krzyczał moja. Ja jednak niczego nie słyszałem. Szczęka jeszcze trochę boli, ale w meczu z Cracovią jestem do dyspozycji trenera. Występ w tym spotkaniu ma dla mnie dodatkowy smaczek. Jestem przecież wychowankiem Wisły i zrobię wszystko, żeby Górnik przynajmniej zremisował piątkowe spotkanie z odwiecznymi rywalami Białej Gwiazdy. Wiadomo, jak jest ono dla nas ważne. Trzeba będzie walczyć, żeby zapewnić sobie korzystny wynik. Aby tak się stało, musimy lepiej zagrać w obronie, niż było to w meczu z Jagiellonią – dodaje piłkarz Górnika.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]