Robert Warzycha: Michał Trąbka chciał zostać w Zabrzu, ale decyzję podjął jego ojciec

Michał Trąbka uchodził za jeden z największych talentów ostatnich lat w Górniku. Zdolny 17-latek chciał zostać w Zabrzu, ale trenuje jednak z warszawską Legią.
Mistrzowie Polski zaproponowali Trąbce przeprowadzkę do stolicy i obiecali grę w rezerwach. - Michał to zadeklarowany kibic Górnika z Halemby. Bardzo chciał zostać w Zabrzu... - mówi Mieczysław Agafon, który był trenerem Trąbki w drużynie juniorów młodszych. 
Ten zespół kilka tygodni temu wywalczył wicemistrzostwo Polski, a piłkarz z Zabrza został wybrany najlepszym podczas finałowego turnieju.
Pytanie, czy gdyby Górnik wcześniej zaproponował Trąbce jakąkolwiek umowę, nastolatek zdecydowałby się na wyjazd poza Śląsk.
- To oczywiste, że możliwości finansowe Legii są dziś znacznie większe niż nasze, ale my oferowaliśmy chłopakowi coś, o co w Legii – tak podejrzewam – będzie bardzo trudno i co trudno przeliczyć na pieniądze. Mógł regularnie trenować z pierwszym zespołem grającym w ekstraklasie i nie mogę wykluczyć, że szybko dostałby szansę debiutu w lidze. Czy w Legii tak się stanie? Mam wątpliwości. Na tym etapie rozwoju to chyba ważniejsze niż ewentualna kasa dla 17-latka – mówi Robert Warzycha, dyrektor sportowy.
Prezes Górnika Zbigniew Waśkiewicz dodaje: - Wiemy, że chłopak bardzo chciał zostać w Zabrzu, ale decyzję podjął jego ojciec, widząc większą szansę na rozwój w stolicy. Szanujemy to i trudno coś więcej dodać. Życie pokaże, czy decyzja była słuszna.
Jeszcze raz Mieczysław Agafon: - Nawet proponowałem mu przejście do Rybnika, gdzie miałby pewne regularne granie na poziomie drugiej ligi i blisko domu. Niech mu się powiedzie, bo ma papiery na bardzo dobrego piłkarza.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]