Udana próba generalna Górnika przed startem ligi

Około 2000 kibiców przyszło na sparingowy mecz Górnika Zabrze z GKS Katowice. W zasadzie ostatni w wykonaniu Górnika przed inauguracją ligi. Co prawda zabrzanie zagrają jeszcze w poniedziałek z Rakowem Częstochowa, ale wtedy na boisko wyjdą piłkarze, którzy grali z Katowicami krótko lub wcale. I nie mają wielkiej szansy, by grać z Cracovią w pierwszej kolejce ekstraklasy. 
Pierwsza połowa to wyjątkowo senna gra z obu stron. Górnik częściej był przy piłce, ale miał kłopot ze stwarzaniem okazji bramkowych. W zasadzie tylko raz po podaniu Mateusza Zachary stuprocentowej okazji nie wykorzystał Rafał Kurzawa. Z trzech metrów nie trafił do bramki. GKS Katowice praktycznie nie stwarzały żadnych okazji, a jednak objęły prowadzenie. Po rzucie rożnym do odbitej piłki doszedł do siatki trafił Rafał Ceglarz i silnym strzałem przy słupku pokonał broniącego w masce Pavelsa Steinborsa. Gra była wolna, sporo było niedokładności.
Obaj trenerzy sprawdzali ustawienie z trójką środkowych obrońców. O ile Kazimierz Moskal ma sporo czasu do ligi i może jeszcze eksperymentować, to Robert Warzycha dokonał licznych roszad w porównaniu z poprzednimi sparingami. Adam Danch w piątek na treningu wyszedł jako defensywny obrońca i tak zagrał z Katowicami. Na środku wyszedł Oleksandr Szeweluchin, a Roman Gergel został ustawiony na prawej pomocy, lub jako prawy obrońca – kiedy Górnik się bronił.
Druga połowa to lepsze tempo i dobry początek zabrzan. Wyrównali też po rogu. Dośrodkował piłkę Łukasz Madej, zgrał ją Adam Danch, a Szeweluchin głową trafił do siatki. Po kilku minutach na 2:1 podwyższył najlepszy na boisku Rafał Kosznik, piękną podcinką trafiając do siatki. Jeszcze miał okazję Madej, a Maciej Mańka trafił piłkę głową w poprzeczkę. Generalnie jednak wiele sytuacji zabrzanie nie stwarzali. W wypadku zabrzan czasu do ligi jest jednak coraz mniej, a wydaje się, że zagadek personalnych sztab zabrzan do rozwiązania jeszcze kilka ma.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]