Kłopoty z kontraktem Gwaze

Na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu niepoważna sytuacja wokół Dzikamai Gwaze. Piłkarz z Zimbabwe dalej nie przedłużył kontraktu z Górnikiem
Ofensywnie grający pomocnik z Afryki zadebiutował w jedenastce z Zabrza w rundzie wiosennej. Pokazał się z dobrej strony. Zagrał w 10 ligowych spotkaniach, a w Wielkich Derbach z Ruchem Chorzów zdobył efektownego gola po strzale z dystansu. Podobnie było w letnich sparingach. Trener Robert Warzycha stawiał na Gwaze, a ten grał i zdobył w sumie dwie bramki, jedną w wysoko wygranym spotkaniu z czwartoligową Slavią Ruda Śląska (5:0), a kolejną w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (3:0). Wydawało się, że zawodnik może być mocnym punktem zespołu w rozpoczynających się w najbliższych dniach rozgrywkach.
Okazuje się jednak, że na kilka dni przed inauguracją nowego sezonu piłkarz nie podpisał jeszcze nowego kontraktu. Mało tego, musiał się wyprowadzić z hotelu, gdzie dotychczas mieszkał.
O co w tym wszystkim chodzi? Górnik zaoferował piłkarzowi nową trzyletnią umowę. Póki co nie doszło jednak do jej finalizacji, bo klub z Zabrza nie potrafi się porozumieć z LZS Piotrówka, której Gwaze jest graczem i skąd do zabrzańskiego klubu był wypożyczony. Wydawało się, że do finalizacji rozmów dojdzie podczas sobotniego sparingu Górnika z GKS Katowice, ale tak się niestety nie stało. W tej sytuacji nie wiadomo, jaka będzie przyszłość zawodnika, który nie ma ani kontraktu, ani nie ma w Zabrzu gdzie mieszkać, bo nie ma za co.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]