Marcin Bochynek: Nie można robić łaski!

- Lech sprowadził zabrzan do parteru. Grając bez inwencji, nie można osiągnąć wyniku - przekonuje Marcin Bochynek. Zabrzanie przegrali z Lechem 0:3, grając dobrze jedynie przez pierwsze 10 minut.
- Lista błędów, jakie popełnili górnicy, jest długa - nie ma wątpliwości Marcin Bochynek, który w 1988 roku zdobył ostatni tytuł mistrzowski dla zabrzańskiego klubu. - Dominik Sadzawicki i jego koledzy z obrony nie powinni tak grać. Gdy rywale atakowali, trzeba było do nich doskakiwać. Piłka nożna to gra kontaktowa. Zabrzanie w niedzielę o tym zapomnieli - przekonuje utytułowany trener.
- Kolejny problem to brak ognia w ataku. Na początku jeszcze jakoś to wyglądało, ale później było już kiepsko. Bartosz Iwan, podobnie jak pozostali gracze, mógł więcej z siebie dać. Widać wyraźnie, że drużyna ma za mało wyćwiczonych schematów. Zawodnicy powinni być również bardziej kreatywni. Nie radzili sobie bez Łukasza Madeja, który umie wygrywać pojedynki i potrafi niebanalnie zagrać - analizuje Bochynek.
- Brak Łukasza był widoczny - tego samego zdania jest Bartosz Iwan, który przyznawał również, że Górnik miał w niedzielę zdecydowanie słabszy dzień.
Jeszcze gorszy przytrafił im się w drugiej połowie października, gdy ulegli u siebie Wiśle aż 0:5. Paweł Brożek zaliczył wtedy hat tricka.
- Jakoś ostatnio tak jest, że kiedy drużyna przegrywa, to z... pompą - przyznaje Bochynek. W starciu z Białą gwiazdą zabrzanie fatalnie wypadli zwłaszcza w drugiej połowie. Była to zresztą najwyższa porażka Górnika od 39 lat, kiedy przegrał na Roosevelta 0:5 z Legią. Zdaniem Bochynka Ślązacy mają również problemy z dublerami. - Robert Warzycha i Józek Dankowski nie mają za dobrych rezerwowych. Widoczne jest to przez cały sezon. Najbardziej irytuje mnie to, gdy dany dubler wchodzi na murawę i niewiele się stara. Taki piłkarz powinien wypruwać sobie flaki, pokazać, że jest ambitny, a nie robić łaskę. Pojawia się na boisku i odrabia pańszczyznę. Kogo mam na myśli? Nie będę wymieniał nazwisk - ocenia surowo były szkoleniowiec.
W tym gronie można byłoby umieścić Macieja Małkowskiego, który zarówno w lidze, jak i w PP rozegrał trzy spotkania. W żadnym z nich nie wypadł dobrze. Pomocnik nie jest już graczem Górnika. Krajowa Izba ds. Rozwiązywania Sporów podjęła decyzję o unieważnieniu jego kontraktu z winy klubu.
- Ktoś może stwierdzić, że krytykując zespół robię do własnego gniazda, ale chcę pokazać, co w drużynie jest do poprawy. Biorąc pod uwagę cały sezon zespół i tak osiąga dobre wyniki. Plasuje się w tabeli na 5. miejscu, a kilka dużych firm ma problemy i plączę się gdzieś na dole - tłumaczy Bochynek.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]