W Zabrzu rozmawiali o zaległościach. Piłkarze niezadowoleni

Zarząd Górnika rozmawiał z drużyną o zaległych pieniądzach i perspektywie najbliższych miesięcy, a więc musiało być na Roosevelta nerwowo.
Skoro piłkarze przed urlopami wyjechali z Zabrza bez obiecanej pensji, to było oczywiste, że bardzo szybko po rozpoczęciu okresu przygotowawczego wróci temat zaległości, ale też najbliższej przyszłości klubu.
Zabrzanie przed południem trenowali w hali na Matejki, a później spotkali się z zarządem. Było... gorąco, niekoniecznie z powodu temperatury panującej w klubowym budynku. Zaległej pensji na na razie nie będzie i nie bardzo wiadomo, skąd wziąć środki na kilka kolejnych. Mowa o trzech pierwszych miesiącach tego roku, co jest związane z procesem licencyjnym. Wszystkie kluby do końca marca mają przedstawić dokumenty potrzebne do jej otrzymania, a więc muszą do tego czasu wyczyścić zaległości. Czas na zawarcie ugód jest w tym roku jeszcze krótszy, bo tylko do końca stycznia. Dlatego Górnik niechętnie chce wydawać pieniądze na bieżącą działalność. To z kolei nie bardzo podoba się piłkarzom, którzy obietnic i przesuwanych terminów mają serdecznie dość. Mało tego, wczoraj usłyszeli też dwa pomysły, jak klub chce zrealizować finansowe zaległości i obie nie bardzo przypadły drużynie do gustu.
Przede wszystkim chcą jednak w końcu dostawać bieżące należności. Sytuacja jest więc daleka od idealnej i można przypuszczać, że zarząd wkrótce zaproponuje nowe pomysły na rozwiązanie choćby części problemów. W klubie można usłyszeć, że najbliższe trzy miesiące to czas najtrudniejszy, który za wszelką cenę trzeba przetrwać. Potem spółka ma dostać dużą i długoterminową pożyczkę – jest w trakcie załatwiania – co ma uspokoić sytuację. Pytanie tylko, czy piłkarze kolejny raz uwierzą...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]