Najpierw pensje, potem ugody

Piłkarze Górnika zaczynają w poniedziałek zgrupowanie w hotelu Diament. Przygotowania do rundy wiosennej zaczęły się na Roosevelta w cieniu rozmów o pieniądzach i przyszłości klubu. "Sport" pisał już o bardzo burzliwym czwartkowym spotkaniu piłkarzy z zarządem oraz prokurentem, a także piątkowym posiedzeniu rady nadzorczej, na które dotarła też prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. 
Co wiemy dziś? Piłkarze dostali do wyboru dwie propozycje zrealizowania finansowych zaległości. Obie wiążą się jednak z rezygnacją z części należnych im pieniędzy. Pierwsza, bardziej drastyczna, zakłada wypłacenie zaległości gotówką w okolicach marca, ale pod warunkiem zrzeczenia się z 25-30 procent pieniędzy. Wtedy jednak jednorazowo piłkarze dostaliby całą kwotę. Druga to rezygnacja z 10 procent i otrzymanie w zamian gwarantowanych przez miasto obligacji, które chce wypuścić spółka. W tym wypadku pieniądze miałby trafić do piłkarzy w ciągu trzech najbliższych lat. - Druga propozycja jest do przyjęcia, choć oczywiście chciałbym w tej formie dostać 100 procent należności. O tym możemy jednak rozmawiać. Skoro miasto jest gwarantem, to prędzej czy później zaległości zostaną spłacone. Siądziemy jednak do rozmów jeżeli dostaniemy zaległe pensje – mówi jeden z piłkarzy Górnika.
Zawodnicy chcą, by klub do końca stycznia wypłacił im dwie zaległe pensje. Wtedy będą rozmawiać o ugodach. Czasu jest więc niewiele, tym bardziej, że 24 stycznia Górnik wylatuje na zgrupowanie do Turcji. Czyli tak naprawdę w ciągu dwóch tygodni musi dojść do porozumienia z wszystkimi zawodnikami. Zresztą wymogli licencyjne zakładają, że do końca pierwszego miesiąca roku klub musi zawrzeć wszystkie ugody. Również z tego względu Zabrze jest najlepszym miejscem na zgrupowanie. Zawsze można kolejny raz siąść do stołu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]