Roman Gergel: Chcieliśmy się zrehabilitować za porażkę w Krakowie

Roman Gergel strzelił bramkę, że palce lizać. Sam jest z niej bardzo zadowolony. » Wygrana z Pogonią bardzo zmotywowała zespół.
- Pana gol był wyjątkowy, jak cała akcja wyglądała z pana perspektywy?
Roman Gergel: - Otrzymałem podanie od Rafała Kurzawy i będąc na środku boiska spostrzegłem, że przed sobą mam tylko jednego defensora Pogoni. Postanowiłem więc wykorzystać tę sytuację i ruszyłem pod bramkę. Będąc w polu karnym szukałem kolegów, ale nikogo nie było, więc przełożyłem piłkę na swoją lepszą, lewą nogę i udało się. Nie ma co ukrywać, że to chyba mój najładniejszy gol w karierze, bo tak jeszcze nigdy nie strzeliłem. Radość jest więc spora.

» Praktycznie przez większość spotkania Górnik miał przewagę. Zgadza się pan?
- Tak, szczególnie w drugiej połowie atakowaliśmy, ale przez długi czas wszystkie strzały mijały bramkę przeciwników. W końcu jednak udało nam się przełamać. Bramka Łukasza Madeja także była przepięknej urody.

» Po pierwszym meczu w grupie mistrzowskiej niektórzy spisali was już na straty. Możecie namieszać w czołówce?
- Myślę, że tak. Chcieliśmy się zrehabilitować za porażkę w Krakowie. Udało nam to i pokazaliśmy dobry, ofensywny futbol. Nie chcemy się tylko bronić. Zrobimy wszystko, by zakończyć sezon wyżej niż na ósmym czy siódmym miejscu. Wierzę, że stać nas na dobre miejsce w tabeli.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]