Łukasz Madej: Chcę awansować do europejskich pucharów

To była jedna z największych niespodzianek niedzielnego meczu przy Roosevelta: lider ekipy wśród rezerwowych.
Łukasz Madej potyczkę z Pogonią Szczecin zaczął w roli, do której jest zupełnie nieprzyzwyczajony. Zabrakło dlań miejsca w podstawowej jedenastce zabrzan. Siadł na ławę, bo trenerzy nie chcą, by liderzy drużyny grali trzy mecze w ciągu sześciu dni, czy jednak przyczyna jego nieobecności była inna?
- W czwartek rozmawialiśmy z Łukaszem i powiedzieliśmy mu, że zacznie mecz na ławce. Było w nim sporo sportowej złości, ale zareagował świetnie. Chciałbym, żeby w ten sposób zachowywali się wszyscy, którzy czasami zaczną mecz jako rezerwowi - zdradza Józef Dankowski.
Co Łukasz Madej mówi dziś? - „Show must go on” i tylko to się liczy... Jak wchodziłem z ławki na murawę, to słyszałem oklaski i wsparcie widowni. Było mi bardzo przyjemnie. Wiem, że kibice Górnika mnie lubią i chciałem im się zrewanżować. Przed meczem były żarty z Czesławem Michniewiczem. Trener Pogoni trochę się obawiał, że wchodząc z ławki będę trudnym rywalem dla jego chłopaków. I miał rację. Grałem krótko, ale chyba dałem dobrą zmianę. Takie bramki jeszcze bardziej nakręcają mnie, a ja naprawdę chcę awansować do europejskich pucharów - ot, cały Madej....
- Dzięki ławce kibice dwa razy zgotowali Łukaszowi prawdziwą owację. Myślę, że nie był po meczu rozczarowany... - uśmiecha się trener Dankowski. I dodaje, że fani mogą spodziewać się jeszcze kilku niespodzianek w najbliższych tygodniach. - Oczywiście wybiegamy myślami do przodu. Przecież kilku zawodników jest starszych, a dawka meczów w najbliższych dniach jest „końska”. Wraca do zdrowia Mariusz Magiera, niebawem do dyspozycji będzie Błażej Augustyn, niezłą zmianę dał w niedzielę Szymon Skrzypczak. O zmienników jesteśmy więc spokojni - zapewnia.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]