Przed meczem Śląsk - Górnik

Dziś o godz. 15:30 rozpocznie się mecz, w którym Górnik Zabrze zmierzy się na wyjeździe ze Śląskiem.
* Łukasz Madej był piłkarzem Śląska w latach 2009-2012. W ostatnim sezonie swojej gry we Wrocławiu zdobył mistrzostwo Polski. - Dla mnie tylko pierwszy mecz przeciwko byłej drużynie jest wyjątkowy, kolejne już mniej. Tamtej drużyny w 90 procentach już nie ma, inny jest też trener – mówi pomocnik zabrzan, który w tym roku strzelił już pięknego gola Śląskowi. 

* W lutym w Zabrzu był remis 3:3. - Jesienna porażka ze Śląskiem przerwała serię naszych dobrych meczów na początku sezonu. Zagraliśmy wtedy słabiej, aczkolwiek obie bramki padły ze spalonego... – to jeszcze raz lider Górnika.

* Śląsk w grupie mistrzowskiej jeszcze nie wygrał, ale remisy z Jagiellonią i Legią mają swoją wartość. Tym bardziej, że w tym drugim meczu gol dla Legii padł po faulu na graczu z Wrocławia.

* Ostatni raz zabrzanie wygrali na boisku Śląska 13 lat temu. W sezonie 2001/02 najpierw ekstraklasa grała w dwóch grupach, a potem był podział na silniejszą grupę i słabszą. - W przerwie do szatni wpadł bardzo mocno zdenerwowany Edward Lorens, który był wtedy wiceprezesem klubu. Trenerem był Waldemar Fornalik. Była ostra awantura. Lorens powiedział nam, że jak nie wygramy tego meczu, to wracamy do Zabrza na piechotę. Wygraliśmy 2:1 – wspomina mecz sprzed lat Adam Kompała, który wtedy zapewnił zabrzanom wygraną.

* We Wrocławiu bardzo chciał zagrać Błażej Augustyn, który jako junior był graczem tego klubu. Augustyn wciąż się leczy, a latem raczej pożegna Zabrze.

* W ostatniej kolejce obie drużyny przegrały nie strzelając gola. Co ciekawe, w trzech ostatnich meczach tych drużyn zawsze gola strzelał któryś z braci Paixao. Najpierw Marco, potem dwie Flavio, a ostatnio jeden i drugi solidarnie po jednej. Dziś mają zagrać obaj...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]