Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Józef Dankowski (trener Górnika): „Myślę, że byliśmy świadkami dobrego piłkarskiego meczu. Może pierwsza połowa nie była toczona w oszołamiającym tempie, ale ładnie się to oglądało. Nie było sytuacji, ale była jakość gry. Drugą połowę otworzyła szybko strzelona bramka przez Śląsk przy naszym gapiostwie. Minęło jeszcze kilka minut zanim się otrząsnęliśmy i zaczęliśmy gonić wynik. My mieliśmy sytuacje, Śląsk też miał, ale myślę, że zakończyło się sprawiedliwym remisem. Bo jeżeli Śląsk miał wygrać, to my nie zasłużyliśmy na porażkę”.

Tadeusz Pawłowski (trener Śląska): „Pierwsza połowa była wyrównana, gdzie żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji bramkowej. W drugiej połowie szybki wyszliśmy na prowadzenie i mieliśmy bardzo dobry okres gry. Kiedy prowadzi się 1:0 i wychodzi kontrami czterech na dwóch, to trzeba strzelić kolejnego gola, a nie liczyć do końca na utrzymanie minimalnego prowadzenia. To jest ekstraklasa. W końcówce było za dużo nerwowości. Jestem w sumie trochę zawiedzony tym wynikiem. Naszym problemem jest jakość, co było widać przy stracie gola. Zaczęło się od straty Krzysia Danielewicza. Trzeba było zagrać długą piłkę, a nie grać pod nogi rywala.

- Nie uważam, że zrobiłem złe zmiany, bo w końcu musimy gdzieś tych młodych chłopaków ogrywać. To jest przecież przyszłość Śląska i oni muszą w końcu zacząć nabierać doświadczenia. Naturalnie, że chcę, abyśmy awansowali do europejskich pucharów, ale musimy zachować spokój. Przede wszystkim musimy zacząć myśleć, do dalej, co po sezonie. Trzeba podnieść jakość drużyny i to jest sprawa najważniejsza na najbliższą przyszłość”.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]