Józef Dankowski: Ułożyło się to wyjątkowo interesująco

Na papierze, to Górnik na ostatniej prostej sezonu ma najtrudniejszy rozkład jazdy spośród wszystkich drużyn. W niedzielę zagra z Jagiellonią, a potem co trzy dni z Lechem i Legią. Teoretycznie każda z tych drużyn ma szansę na mistrzostwo Polski z akcentem na dwa ostatnie kluby.
- Faktycznie, ułożyło się to wyjątkowo interesująco... Dziś nie powiem nic oryginalnego. Na pewno w żadnych z tych spotkań nie będziemy faworytem, na co akurat nie narzekamy. Jestem też przekonany, że w każdym z czekających nas meczów stać nas przynajmniej na punkt. Wierzę, że Górnik jeszcze w tym roku sprawi jakąś niespodziankę – mówi trener zabrzan, Józef Dankowski.
W minionym tygodniu Górnik w zasadzie nie trenował. Zajęcia między meczami ograniczały się do odnowy, rozruchu i taktyki. Wczoraj zabrzanie mieli wolne, a dziś zaczynają przygotowania do meczu z „Jagą”. Tym razem czasu na pracę trochę będzie.
- Na tym etapie pracuje się nieco inaczej niż w lutym czy marcu, ale „swoje” trzeba zrobić. Dyspozycja fizyczna nie jest zła. Motorycznie i fizycznie mecz we Wrocławiu wytrzymaliśmy bardzo przyzwoicie. Chodzi o to, by tego nie popsuć. Mamy też nadzieję, że na najbliższe mecze wybór będzie jeszcze większy. Czekamy na Błażeja Augustyna, sygnał powrotu do dobrej dyspozycji dał Bartek Iwan, wróci do gry po kartkach Roman Gergel, a każdy tydzień dla Mariusza Przybylskiego liczy się na plus. Jeżeli nic niespodziewanego się nie wydarzy, to będziemy mieć pole manewru – przekonuje Józef Dankowski. A warto pamiętać, że jest jeszcze nieobecny we Wrocławiu Robert Jeż.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]