Górnik odwołuje wiceprezesów

W Zabrzu żegnają się z dotychczasowymi wiceprezesami zarządu. Tylko jeden z nich zostaje w klubie.
Z informacji wynika, że jeszcze w tym tygodniu dojdzie do małego trzęsienia ziemi w zarządzie Górnika, który od chwili powołania na funkcję prezesa Marka Pałusa funkcjonował w 3-osobowym składzie. Wiceprezesami byli Krzysztof Grabowski oraz Krzysztof Maj. To właśnie ci panowie mają pożegnać się ze stanowiskami. 
Przypomnijmy, że przed pojawieniem się Pałusa na Roosevelta, za klub odpowiadali wspomniani wiceprezesi oraz Andrzej Pawłowski, który był w Górniku prokurentem odpowiedzialnym za naprawę finansów spółki. Nie jest tajemnicą, że docelowo to on miał zostać prezesem. Ostatecznie właściciel zdecydował się odwołać prokurenta, kiedy ten był na urlopie. Powołano więc Marka Pałusa, a jego pierwszą decyzją było rozstanie z Robertem Warzychą i zatrudnienie Leszka Ojrzyńskiego.
Jedna z opcji zakładała pozostanie byłego prokurenta na Roosevelta w roli wiceprezesa, ale z tego pomysłu zrezygnowano. Sam Pawłowski nie był nim zainteresowany. Wracając do składu zarządu, warto przypomnieć, że przez wiele miesięcy – od chwili rozstania ze Zbigniewem Waśkiewiczem – klub nie miał prezesa, a obowiązki dzielili między sobą Krzysztof Maj i Krzysztof Grabowski.
O zmianach w zarządzie mówiło się od kilku tygodni, jednak konkretne decyzje nie zapadały. Dziś są już przesądzone. O ile jednak Grabowski żegna się z klubem na dobre, to Maj, który w klubie pojawił się dziesięć lat temu, zostaje w Górniku. Dziś ma on najdłuższy staż pracy z wszystkich osób zatrudnionych na Roosevelta.
W nowym rozdaniu Krzysztof Maj ma zostać dyrektorem wykonawczym Górnika, odpowiedzialnym wspólnie z Leszkiem Ojrzyńskim między innymi za politykę transferową klubu. Kto w zamian pojawi się w zarządzie? Wraca do pracy w Górniku Tomasz Heryszek, który był już w klubie.
Heryszek odpowiadał za marketing za czasów prezesury Artura Jankowskiego. Pracę stracił, kiedy w klubie pojawił się Zbigniew Waśkiewicz. Obecnie Heryszek jest członkiem zarządu zabrzańskiego MOSiR-u, gdzie pełni funkcję dyrektora d.s. strategii i rozwoju sportu. Być może w zarządzie Górnika ojawi się jeszcze jedna osoba związana ze spółką Stadion w Zabrzu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]