Władze Zabrza nie zgadzają się z zarzutami NIK

- Zapoznaliśmy się z raportem, ale nie zgadzamy się z jego treścią – mówi wiceprezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski.
Miasto wydało komunikat, w którym oficjalnie odniosło się do raportu Najwyższej Izby Kontroli, który wytknął szereg błędów przy budowie stadionu w Zabrzu.
Czytamy w nim: „Wstąpienie pokontrolne NIK z 6 marca 2015 roku koncentruje się na przedstawieniu opinii kontrolerów na temat modernizacji stadionu zebranych podczas działań prowadzonych w okresie poprzedzającym ubiegłoroczne wybory samorządowe. Materiał prezentuje poglądy kontrolujących dotyczące wyboru koncepcji realizacji inwestycji, a szczególnie prognozowanej frekwencji oraz liczby organizowanych imprez. Modernizacja stadionu miejskiego prowadzona była w okresie spowolnienia gospodarczego. Efekty kryzysu dotknęły jedną z największych firm budowlanych. Rozwiązano więc z nią umowę. Spółka Stadion w Zabrzu musiała przejąć wówczas rolę generalnego wykonawcy koordynującego dalszy przebieg budowy”.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]