Komunikat Stowarzyszenia Torcida Górnik

Kibice Górnika w mocnych słowach ocenili politykę personalną w zabrzańskim klubie. Ich zdaniem klub nie może być miejscem dla "spadochroniarzy".
Ten postulat wystosowali kibice w komunikacie zamieszczonym na facebookowym profilu Torcida Górnik - Stowarzyszenie Kibiców Zabrzańskiego Górnika. 

Poniżej pełna treść:

"Członkowie Stowarzyszenia spotkali się w czwartek z Panią Prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik oraz Panem Krzysztofem Lewandowskim. Na spotkaniu wyraziliśmy swoje zaniepokojenie sytuacją, w której znajduje się obecnie Górnik Zabrze S.S.A. Podczas 1,5-godzinnej dyskusji staraliśmy się dokładnie przedstawić właścicielowi, w jakich dziedzinach klubowi trzeba pomóc. Podczas spotkania nie zostaliśmy poinformowani, jakie zmiany personalne zostaną w klubie poczynione. O zmianach, które mają nastąpić, dowiedzieliśmy się, jak większość z Was, z forum internetowego. Informacje tam zawarte okazały się prawdziwe i w dzisiejszym komunikacie UM potwierdzone. Czy będą to zmiany, które wyjdą klubowi na lepsze? Najbliższy czas pokaże. Uważamy, że zarówno Klub, jak i Spółka Stadion powoli stają się miejscem, w którym lądują "zasłużeni" dla miasta Zabrze (Dębicki, Szołtysek, Heryszek, Bochynek i inni), a nie ludzie którym dobro Górnika leży na sercu i zrobiliby wszystko, aby przywrócić mu dawny blask. Szanujemy to, iż miasto nie zostawiło Górnika na lodzie po odejściu firmy ubezpieczeniowej, która zostawiła po sobie same problemy. Szanujemy pomoc poprzez wypuszczenie obligacji. Doceniamy również trud włożony w budowę stadionu. Ale nie możemy pozwolić na sytuację, w której klub i stadion staje się miejscem przechowywania "spadochroniarzy" i jest źle zarządzany.
Mamy nadzieję, że ze wszystkich tych sytuacji Miasto, jako właściciel, wyciągnęło odpowiednie wnioski i najbliższe miesiące pokażą, że Górnik Zabrze posiada najlepszy stadion w regionie i jest w czołówce klubów ekstraklasy pod względem zarządzania, sportu czy marketingu. Nie zapominajmy wszyscy (szczególnie "Spółka Stadion"), że najważniejszy w tym wszystkim jest kibic, bez którego klub sportowy nie ma prawa bytu.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Torcida Górnik"

źródło: Stowarzyszenie Torcida GórnikRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]