Górnik czwartek spędził w Rybniku

Choć ostatni mecz Górnika grany na Roosevelta kompletnie gospodarzom nie wyszedł - zabrzanie przegrali z Podbeskidziem 0:2 - plan przygotowań do konfrontacji z Koroną jest bardzo podobny do tego, który poprzedził tamto starcie. Wynika to także z kalendarza ekstraklasy, bowiem i wówczas, i teraz Górnik ma wyjątkowo długą przerwę między meczami. Na spotkanie z drużyną z Bielska-Białej czekał 10 dni, a od wizyty w Szczecinie do niedzielnej gry z kielczanami jest tylko o dzień krócej. Wtedy czas nie był sprzymierzeńcem zabrzan. 

Leszek Ojrzyński przed poprzednim meczem granym w roli gospodarza zabrał drużynę na jeden dzień do Rybnika. Dzisiaj zrobił to samo. Górnik jeszcze przed dziewiątą rano pojechał na cały dzień do Kamienia, gdzie miał dwa treningi. Ekipie szkoleniowej zależało na tym, by oszczędzić boisko na Roosevelta i spędzić wspólnie cały dzień.

Podobieństw jest zresztą więcej. Przed meczem z Podbeskidziem zabrzanie walczyli o punkty na Pomorzu i zremisowali w Gdańsku 1:1. Tydzień temu taki sam wynik padł w Szczecinie. Jakby tego było mało, obaj rywale - Podbeskidzie i Górnik - to jedyne kluby ekstraklasy, w których pracował trener Ojrzyński, a w niedzielę kolejny raz przeciwko byłemu pracodawcy mogą zagrać Maciej Korzym (grał w Koronie i w Podbeskidziu) oraz Michał Janota, były zawodnik Korony i Pogoni. W Zabrzu marzą o tym, by lista podobieństw wydłużyła się maksymalnie o jeden element, czyli frekwencję. Konfrontację z „góralami” zobaczyło około 6300 widzów, co było bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę poniedziałkowy termin i miejsce zabrzan w tabeli.

Chcąc kolejny raz wypełnić nowe trybuny, działacze Górnika zdecydowali, że również mecz z Koroną będzie można zobaczyć za 10 złotych. - Chodzi o to, by przyzwyczaić fanów do przychodzenia na nasz stadion, bo ponad trzy lata mieliśmy tylko 3000 miejsc. Pamiętamy też o tym, że z najbliższych sześciu meczów ligowych aż pięć zagramy w roli gospodarza - mówi Krzysztof Maj, wiceprezes zarządu. Kolejne podobieństwa? Raczej nie są w Zabrzu mile widziane. Wynik meczu z Podbeskidziem przypomnieliśmy na wstępie...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]