Górnik najsłabszą drużyną roku 2015

Zakończenie (formalne, bo przed nami jeszcze 6 kolejek) jesieni to dobra okazja do pierwszych podsumowań. Dla Górnika wypadają fatalnie!
Cofniemy się w tym zestawieniu do listopada 2014 roku, kiedy Górnik ostatni raz potrafił wygrać dwa ligowe mecze z rzędu – w Bydgoszczy i na stadionie Cracovii. Dlaczego? Bowiem bilans zabrzan w kolejnych niemal dwunastu miesiącach jest wręcz wstydliwy. W tej sytuacji nie może dziś zaskakiwać, że Górnik jest na ostatnim miejscu w lidze. Problemy zaczęły się bowiem znacznie wcześniej.
Otóż od 30 listopada do dziś podopieczni Roberta Warzychy rozegrali 36 meczów ligowych. Wygrali z nich tylko pięć! W pozostałych szczytem marzeń był remis.
Biorąc pod lupę tylko jesień, jest jeszcze gorzej, bo w trwającym sezonie Górnik wygrał tylko raz. Aż czternaście razy nie udało się drużynie sięgnąć po trzy punkty.
Poniższe zestawienie obejmuje tylko rok 2015 (a więc 33 mecze), na razie najgorszy w historii klubu. Kiedy Górnik spadał z ligi, to jesienią 2008 roku też zdobył mało punktów, ale lepiej punktował wiosną sezonu poprzedniego.
Biorąc pod uwagę wyniki osiągane tylko w kończącym się roku, nie ma drużyny gorszej od podopiecznych Warzychy, a potem Leszka Ojrzyńskiego. Trzeba oczywiście pamiętać, że rok jeszcze trwa, a zabrzanie trzy kolejne mecze zagrają w domu. Pytanie tylko, czy w obecnej sytuacji będzie to atut, czy jednak problem dla drużyny Leszka Ojrzyńskiego

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]