Sparing: Górnik Libiąż - Górnik Zabrze 1:5 (0:3)

W towarzyskim meczu rozegranym w Libiążu z okazji 70-lecia klubu miejscowy czwartoligowy Górnik przegrał 1:5 (0:3) z Górnikiem Zabrze.
Bramki: Łukasz Lewarczyk (51.) - Dzikamai Gwaze (18., 39.), Szymon Skrzypczak (34., 61.), Jakub Luberda (79.).
Sędziował: Michał Gębala (Libiąż). Grano 2x40 minut. 

Skład Górnik: Polaczek (61. Lewandowski) - Staszczak ((41. Luberda), Teichman (41. Surdacki), Wolniewicz (31. Weremko), Rutkowski (41. Gruszka) - Dankowski (41. Wolański), Przybylski (41. Ł. Wolsztyński) - Papis (41. Olszewski), Gwaze, R. Wolsztyński (41. Paczulla) - Skrzypczak (61. Mąka).

Trzech graczy pierwszej drużyny pomogło kolegom z rezerw efektownie rozbić IV-ligowy Górnik Libiąż z okazji jego 70. rocznicy istnienia.
Podczas gdy pierwsza drużyna Górnika Zabrze trenowała w Rybniku pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego, Dzikamai Gwaze, Mariusz Przybylski i Szymon Skrzypczak pojechali do Libiąża, by wesprzeć drużynę rezerw w sparingu z tamtejszym Górnikiem.
O ile zawodnik z Zimbabwe częściej gra w rezerwach niż w pierwszej drużynie, a Skrzypczakowi też się to zdarza, o tyle oddelegowanie na ten mecz Przybylskiego było pewnym zaskoczeniem. - Chodziło o to, że ja i Mariusz - zdaniem trenerów - najbardziej potrzebowaliśmy praktyki meczowej. Nie odbieram tego jako sygnału, że oddalamy się coraz bardziej od podstawowego składu - mówi Skrzypczak. Ekstraklasowe trio zrobiło różnicę, bo Gwaze i Skrzypczak strzelili po dwa gole. - Napastnik powinien strzelać zawsze i wszędzie, dlatego jestem z tego występu zadowolony. W następnych dniach będę znowu walczył o miejsce w podstawowym składzie. Ostatnie wyniki nie napawają optymizmem, ale my widzimy, że idziemy w dobrą stronę i gramy coraz lepiej jako drużyna. Problemem są tylko indywidualne błędy - analizuje 25-letni napastnik.

źródło: Sport / gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]