Górnik zimą wyleci do Turcji

Dyrektor Krzysztof Maj w poprzednim tygodniu poleciał do Turcji. - Celem wyjazdu była między innymi wizytacja obiektów, z których drużyna będzie korzystać podczas zimowego zgrupowania – mówi prezes Marek Pałus. Zabrzanie zamierzają w styczniu polecieć na obóz w rejonie Antalyi.
Podczas swojej wyprawy Maj spotkał się także z Prejucem Nakoulmą. Reprezentant Burkina Faso występował w Górniku w latach 2011-2014 - w tym okresie zdobył 24 bramki w ekstraklasie i często czarował techniką. Od lipca zeszłego roku piłkarz z Afryki jest graczem Mersin Idman Yurdu. W poprzednim sezonie zdobył dla swojego nowego zespołu 6 bramek, w obecnych rozgrywkach po 11 kolejkach ma już na koncie 4 trafienia. Najwięcej pochwał zebrał w Turcji za październikowy mecz z Trabzonsporem, kiedy to strzelił dwa gole, w tym jednego przedniej urody, a jego zespół wygrał 3:2. W zespole, który plasuje się obecnie w dolnych rejonach tabeli tureckiej ekstraklasy, jest ważnym graczem.
- Czy Nakoulma może nas wzmocnić? Nie stać nas na niego. Ma ważny kontrakt z tą drużyną i aby go pozyskać, trzeba byłoby mieć miliony euro. My takich środków nie mamy – przyznaje Pałus.
Zamiast Nakoulmy zimą do Zabrza mogą trafić piłkarze z Bałkanów. Z informacji wynika, że działacze Górnika w poprzednim tygodniu byli także na Chorwacji, gdzie obserwowali kandydatów do gry w zespole.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]