Marcin Brosz podsumował zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu ()

Dwoma sobotnimi sparingami Górnik Zabrze zakończył dziesięciodniowe zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu. Swoimi wrażeniami na gorąco podzielił się szkoleniowiec zabrzańskiego klubu, Marcin Brosz.
W pierwszym sparingu zabrzanie pokazali się z dobrej strony pokonując MFK Karvina 4:0. Czy to jest znak, że zgrupowanie zostało dobrze przepracowane? - To będziemy wiedzieć dopiero po rundzie jesiennej, a pierwszym takim sprawdzianem będzie mecz z mistrzem Polski, Legią, który udzieli nam odpowiedzi na wiele pytań. Podsumowując tu i teraz, musimy pamiętać, że silny Górnik to 23 zawodników, nie tylko pierwsza jedenastka. Taka rywalizacja powoduje ich dalszy rozwój, ale patrząc na naszą grę mamy powody do zadowolenia - stwierdził po meczu Marcin Brosz.

Znamienne w meczach sparingowych było to, że szkoleniowiec Górnika często dawał szansę młodym zawodnikom. - W tym elemencie będziemy do bólu konsekwentni. Trzeba dawać młodym zawodnikom szanse, bo będzie to z korzyścią dla zespołu jak i dla nich. Przykładem Wojtek Hajda, z którego na pewno będziemy mieli pociechę. Dawanie szansy chłopakom ze śląskich miast, ale nie tylko z naszego regionu, pokazuje, że wielu chłopaków czeka na swoją szansę.

źródło: Górnik Zabrze SSARedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]