Szymon Żurkowski: Mój czas nadejdzie! ()

– Trener wziął mnie na indywidualną rozmowę i wszystko wytłumaczył. Powiedział, że w moim wypadku był to okres poznawczy. Teraz chcę trochę odpocząć – zdradza pomocnik Górnika Szymon Żurkowski, który ostatecznie nie znalazł się w 23-osobowej kadrze na mistrzostwa świata. 

Jest rozczarowanie tym, że nie znalazł się pan w kadrze, która pojedzie na mistrzostwa świata do Rosji?

Szymon Żurkowski: – Nie, bo nie traktuję tego w takich kategoriach. Jestem szczęśliwy z tego powodu, że dostałem szansę zapoznania się z kadrą. Nie są mi potrzebne słowa pocieszenia. Miałem okazję do codziennych treningów z piłkarzami, którzy prezentują wysoki poziom i grają w dobrych europejskich klubach. To było dla mnie ważne i dobre doświadczenie.

Co mówił selekcjoner Nawałka w momencie, kiedy komunikował panu i kilku kolegom to, że nie znajdziecie się w kadrze na mundial?

– Przynajmniej w moim wypadku wyglądało to tak, że trener wziął mnie na indywidualną rozmowę i wszystko wytłumaczył. Powiedział, jak mówię, że w moim wypadku był to okres poznawczy, jak to wszystko wygląda w kadrze, przed którą przecież po mistrzostwach kolejne ważne spotkania.

Jak podsumowałby pan dwa zgrupowania w których wziął pan udział w Juracie i Arłamowie?

– Na pewno jest zadowolenie. Było to przecież moje pierwsze powołanie do kadry, gdzie jak mówię, miałem okazję do treningów ze świetnymi zawodnikami prezentującymi europejski poziom. Starsi zawodnicy oraz sztab trenerski pomagali jak mogli, żeby eliminować błędy. O tym też rozmawiałem z trenerem Nawałką, bo wiem, że mam jeszcze rezerwy.

Co dalej? Jak będą wyglądały pana najbliższe dni?

– Teraz chciałbym trochę odpocząć, zresetować się. Wyjadę pewnie na krótko na wakacje. Rozmawiałem z trenerem, mamy zresztą rozpiskę co mamy robić. Podczas urlopu na pewno będę też zaglądał do siłowni, żeby „nie sflaczeć”. W moim wypadku to będzie więc taki czynny wypoczynek. Do trenującego zespołu Górnika dołączę trochę później, bo 18 czerwca, już na letnim obozie.

A co z pana przyszłością? Szymon Żurkowski zostanie w Górniku czy odejdzie do innego klubu?

– Nieraz powtarzałem, że z Górnikiem dalej mam ważny kontrakt i nie ma co w tym temacie za dużo mówić.

Cała rozmowa w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]