Zmieniona obrona Górnika ()

Piłkarze z Zabrza przygotowania do nowego sezonu rozpoczynają w czwartek, ale sztab szkoleniowy Górnika już musi główkować na tym, jak zestawić linię defensywną w nowym sezonie.
Wszyscy już zaczynają żyć zbliżającymi się mistrzostwami świata, ale nie znaczy to, że w klubach można próżnować. Szczególnie dotyczy to Górnika, który rozgrywki rozpocznie przecież wcześniej niż inni. Czwarty zespół ekstraklasy w przyszły wtorek pozna swojego rywala w I rundzie eliminacji Ligi Europy. Pucharowe mecze zostaną rozegrane jeszcze przed rozpoczęciem ligi, a konkretnie 12 i 19 lipca. Wiele wskazuje na to, że zabrzanie przystąpią do nich w mocno przebudowanej defensywie.
Przede wszystkim z Górnika raczej na pewno odejdzie Paweł Bochniewicz, wypożyczony zimą z włoskiego Udinese, który wiosną jako jedyny zagrał we wszystkich ligowych spotkaniach zabrzan od pierwszej do ostatniej minuty. Z klubem 14-krotnego mistrza Polski pożegna się też Mateusz Wieteska. W zakończonym sezonie należał do najlepszych w ekstraklasie, zdobywając dla „Górników” aż 7 bramek. Młodzieżowy reprezentant Polski wrócić ma do Legii, skąd trafił do Zabrza rok temu. Mistrz Polski ma prawo pierwokupu zawodnika za 0,5 mln złotych.
Zdaje się, że na Bochniewiczu i Wietesce osłabienia defensywy nie skończą się. Wiele wskazuje bowiem na to, że z Górnikiem może się pożegnać także Tomasz Loska. Utalentowany bramkarz, który też, jak dwaj wymienieni wcześniej zawodnicy, jest powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski, ma za sobą bardzo udany sezon. Wprawdzie zabrzanie tracili sporo goli, ale gdyby nie Loska między słupkami, to byłoby jeszcze gorzej. W jego przypadku w grę wchodzi także zagraniczny wyjazd. Więcej szczegółów będzie znanych w najbliższych dniach.
Jak w takim razie może wyglądać obrona Górnika w nowym sezonie? Zostaje Dani Suarez czy na lewej stronie 18-letni Adrian Gryszkiewicz, który wiosną przebojem wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie. Nie można też zapomnieć o Michale Koju, który przecież może grać zarówno na lewej stronie defensywy, ale też w środku. Co do pozycji bramkarza, to nie powinno być obaw, bo Wojciech Pawłowski już zimą sygnalizował wysoką formę. Wydaje się jednak, że mimo wszystko sztab szkoleniowy z Marcinem Broszem na czele, będzie szukał wzmocnienia tej formacji. Niewykluczone, że jakiś nowy zawodnik czy zawodnicy pojawia się w klubie z Zabrza już w tym tygodniu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]