Daniel Smuga: Wszyscy się nawzajem wspieramy i wiek nie ma znaczenia ()

» W niedzielę premierowe trafienie w ekstraklasie, w czwartek w Lidze Europy. Czy Daniel Smuga się rozkręca?
Daniel Smuga: - Myślę, że tak. Czuję się bardzo dobrze na boisku, jak i poza nim, jestem na początku drogi. Dzięki kolejnym spotkaniom, golom nabieram pewności siebie. Przed sezonem nie zakładałem konkretnej liczby trafień. Liczy się to, aby drużyna miała pożytek z moich bramek, a ten remis jest dla nas ważny, chociaż w drugiej połowie byliśmy już trochę zmęczeni. Było bardzo ciepło, ale nie zwalam winy na temperaturę, bo rywal też grał w takich warunkach. Korona przycisnęła nas, spodziewaliśmy się tego, że będzie grała agresywnie.

» Niesamowicie toczy się pańska kariera. Jeszcze niedawno czwarta liga, a obecnie europejskie puchary, bramka w ekstraklasie.
- Mało osób coś takiego przeżywa. Przebrnąłem przez różne klasy rozgrywkowe, wytrzymałem presję, a teraz powinno być już z górki. W czwartek gramy z Trenczynem. Czy będzie trudniej? Na papierze Słowacy mogą być lepsi od Korony, ale jak będzie na boisku, dopiero się okaże. Chcemy pokonać rywala i zapewnić kibicom frajdę.

» Nie czuł się pan, spoglądając na waszą wyjściową jedenastkę, jak w rozgrywkach młodzieżowych?
- Nie, zresztą w niedzielę byłem nawet jednym ze starszych. Atmosfera w szatni jest mega, wszyscy się nawzajem wspieramy i wiek nie ma znaczenia. Trener Brosz doskonale wie, co robi. Nie ma u nas lepszych, gorszych, jesteśmy na równi i co bardzo ważne, wspieramy się nawzajem. Trener, podobnie jak inni członkowie sztabu szkoleniowego, dużo z nami rozmawia, na temat taktyki i innych kwestii, jakie dzieją się na boisku. To jest niesamowicie pomocne.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]