W Zabrzu rozpoczyna się świętowanie! ()

To szczególny czas dla świętującego dzisiaj swoje 70 urodziny Górnika. O godzinie 19:48 przed stadionem im. Ernesta Pohla zapłonie… 1948 rac!
Do świętowania jubileuszu w Zabrzu przygotowują się wszyscy. Pracownicy klubu, magistratu, wierni fani i oczywiście sami piłkarze, którzy chcą godnie uczcić urodziny klubu, w którym występują. Najlepszym prezentem będzie oczywiście jutrzejsza wygrana z Arką. 
Do Zabrza zjeżdżają się zaproszeni goście. Jednym z nich jest Jerzy Gorgoń, przez wiele lat prawdziwa ostoja górniczej jedenastki i jeden z najlepszych polskich obrońców w historii, który od lat mieszka w Szwajcarii. Przy okazji wizyty na stadionie Górnika mówił. – Szkoda, że nie doczekałem takich czasów, żeby móc zagrać przy takich trybunach. Jestem szczęśliwy, że mogę być w Zabrzu, tym bardziej o tej porze roku, bo wcześniej z reguły jestem wiosną, albo latem – tłumaczył.
69 – letni dziś Gorgoń weźmie udział we wszystkich uroczystościach związanych z urodzinami Górnika. Zaczynają się one jutro od otwarcia wystawy „Górnik Zabrze: 70 wydarzeń na 70-lecie legendy”. W swój sposób urodziny górniczego klubu zamierzają też uczcić kibice. Dzisiaj o godzinie 19:48 odpalą wokół stadionu 1948 rac. Kibice chcą utworzyć z zapalonych rac wielką literę „G”. Wszystko mają nagrywać dwa drony.

PROGRAM OBCHODÓW 70-LECIA GÓRNIKA

Piątek. Dzień urodzin Górnika. Godz. 19:48, kibice Górnika odpalą race wokół stadionu.

Sobota. Godz. 11 – otwarcie wystawy „Górnik Zabrze: 70 wydarzeń na 70-lecie legendy”. Godz. 18 mecz Górnik – Arka. Zlot gwiazd z przeszłości i zakończenie wieszania wizerunków piłkarzy w Galerii Sław.

Niedziela. Godz. 11 – msza święta w intencji klubu w kościele św. Józefa przy Roosevelta. Godz. 18 – uroczysta gala z okazji urodzin klubu w Domu Muzyki i Tańca.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]