Artur Płatek: Trzeba zrobić wszystko, żeby Górnik nawiązał do czasów świetności ()

Artur Płatek od wczoraj pełni on funkcję doradcy zarządu i koordynatora pionu sportowego w Górniku Zabrze. Na wczorajszej konferencji prasowej Płatek pojawił się w towarzystwie prezesa Bartosza Sarnowskiego i przewodniczącego Rady Nadzorczej Romana Kusza. Jak tłumaczył szef Górnika, jeszcze kiedy zabrzanie byli w I lidze, to zainteresowani byli zatrudnieniem skauta Borussii Dormund. Wtedy nic z tego nie wyszło. Teraz szybko udało się sfinalizować wszystkie szczegóły.
– Wybór Artura Płatka był dla nas wyborem naturalnym. Czekaliśmy na niego i liczyliśmy, że dołączy do nas wcześniej. W końcu jest z nami na pokładzie i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Tutaj dwie rzeczy, jest stąd, tutaj się urodził i myśli jak każdy z nas. Górnika ma głęboko w sercu, a poza tym pokazał, że z powodzeniem radzi sobie za granicą. Praca, którą wykonuje dla Borussii Dortmund cieszy się przecież uznaniem. Chcemy wykorzystać ten potencjał w Górniku Zabrze, jako koordynatora pionu sportowego i doradcy zarządu – podkreśla przewodniczący Kusz.
Płatka w Zabrzu nikomu nie trzeba przedstawiać. – Jestem, byłem i będę kibicem Górnika. Dziękuję za to, że znalazłem się w klubie, z którym związany jestem od dziecka. Kilka ulic stąd mieszkałem, tutaj się wychowałem. Przeżywałem czas, kiedy Górnik zdobywał mistrzostwo Polski, a ojciec był trenerem (Andrzej Płatek był asystentem Huberta Kostki – przyp. Red). Znam tutaj wszystko od podszewki ze szczegółami. Jak widać w moim przypadku ciężka praca za granicą sprawiła, że zostałem dostrzeżony. Teraz trzeba zrobić wszystko i wykonywać swoją pracę jak najlepiej, żeby Górnik nawiązał do czasów tych panów, którzy przyjeżdżają do klubu na jubileusz 70-lecia istnienia – mówi na początek swojej pracy w klubie 14-krotnego mistrza Polski Płatek.
Nowa osoba w klubie na pewno nie zakłóci pracy trenera Marcina Brosza. Choć drużynie na razie nie idzie, to szkoleniowiec pierwszego zespołu dalej cieszy się zaufaniem. Także nowego pracownika. Zresztą Płatek z Broszem świetnie się znają i wzajemnie cenią.
Podczas wczorajszej konferencji zapytaliśmy Płatka, jak będzie dzielił swoje obowiązki. Jego kontrakt z BVB obowiązuje przecież do 2020 roku. – Odbyłem rozmowę z Michaelem Zorcem (dyrektor sportowy Borussii Dortmund – przyp. Red). Otrzymałem zgodę na podjęcie zajęcia w Górniku. Nie będzie problemu, żeby obie funkcje dzielić, tak że jestem do dyspozycji – tłumaczył.
Czy w związku z tym można w niedalekiej przyszłości liczyć na współpracę Górnika i BVB? Dla zabrzan byłaby to nie lada gratka korzystać z doświadczeń świetnego klubu z Westfalii. – Nie było takiej kwestii – uciął jednak wszelkie zapytania Płatek.
Co ciekawe jeszcze do niedawna podobną funkcję, doradcy sportowego zarządu i rady nadzorczej pełnił w Piaście. Teraz ze swoich gliwickich doświadczeń będzie mógł skorzystać w Górniku.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]