Górnik nie może zawalić zimowego okna transferowego ()

Górnik Zabrze walczy o utrzymanie i nie może w zimowym oknie transferowym popełnić takich błędów jak latem. Po czwartej drużynie poprzednich rozgrywek pozostały już tylko wspomnienia. Wtedy, po 20 kolejkach zabrzanie mieli 36 punktów, 10 zwycięstw i 40 strzelonych goli. Obecny dorobek to 17 punktów, 3 wygrane i 23 zdobyte bramki.
Dlaczego doszło do takiej zapaści? Górnik zawalił letnie okno transferowe. Kacper Michalski, Adam Ryczkowski i Jesus Jimenez nawet w malutkim stopniu nie zastąpili tercetu, który miał ogromny udział w doprowadzeniu drużyny do europejskich pucharów. Pomocnicy Rafał Kurzawa i Damian Kądzior oraz uniwersalny obrońca Mateusz Wieteska w sezonie 2017/18 zdobyli w lidze w sumie 18 bramek i zaliczyli 21 asyst. Z powodu kontuzji drużyna też była osłabiona, bo wcale nie grał zdolny nastolatek Wojciech Hajda, a bracia Wolsztyńscy dołączyli do kadry w późniejszej fazie sezonu.

Na dodatek Górnik został jeszcze bardziej odmłodzony. Na inaugurację z Koroną średnia wieku podstawowej jedenastki wynosiła nieco ponad 20 lat! Zespół zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji Pro Junior System i zapewne znowu ją wygra. Na stadionie kibice często śpiewali: „Do młodzieży świat należy”, ale realia ligowe są inne. Mało doświadczeni gracze nie poradzili sobie z serią niepowodzeń i rozczarowań. Fatalne wyniki mocno zmartwiły trenera Marcina Brosza, który na ostatnich pomeczowych konferencjach prasowych nie odpowiadał na pytania, nie chciał oceniać swoich zawodników, był przybity i nieobecny. Wśród kibiców Górnika zmniejszyło się grono osób, które jest wierne hasłu „In Brosz We Trust” (W Brosza wierzymy). Nadal jednak spora grupa fanów popiera szkoleniowca i, co najważniejsze, ma on wsparcie ze strony prezydent miasta Małgorzaty Mańki-Szulik (głównym udziałowcem klubu jest ratusz) oraz prezesa Bartosza Sarnowskiego. Najlepszy trener poprzedniego sezonu ma zadbać o dobre przygotowanie zespołu podczas dwóch zimowych obozów na Cyprze i do tego wzmocnić skład. W kwestii transferów współpracuje z zatrudnionym w tym miesiącu Arturem Płatkiem, który jest uznanym fachowcem, od lat pracującym jako skaut w Borussii Dortmund.
Górnik zimą ma zatrudnić przede wszystkim jakościowych obrońców i skrzydłowych.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]