Szymon Żurkowski za Krzysztofa Piątka? ()

To może być jeden z hitów zimowego okienka transferowego. Niewykluczone, że tym, który zastąpi Krzysztofa Piątka w Genoa CFC będzie nie kto inny, jak Szymon Żurkowski.
Informację o tym, że młodzieżowy reprezentant Polski może trafić z Górnika do klubu z Ligurii podał włoski Sky Sports. Genoa zachęcona tym, jak dobry interes zrobiła z Krzysztofem Piątkiem, którego latem kupiła z Cracovii za 4 miliony euro, a teraz sprzedaje z dziesięciokrotnym przebiciem do AC Milan, dalej zamierza inwestować w obiecujących zawodników znad Wisły. Kolejnym ma być właśnie Żurkowski.
O tym, że 21-latek może trafić na Półwysep Apeniński mówiło się już rok temu. Po świetnym w jego wykonaniu 2017 roku, kiedy to okazał się odkryciem na polskich boiskach i znalazł się w gronie 50 największych europejskich talentów wybranych przez UEFA, parol na „Zupę” zagięła Fiorentina, która słynie z tego, że potrafi wyłuskać zdolnych zawodników z naszej części Europy. Włoskie portale zastanawiały się czy Żurkowski będzie kolejną perłą w talii Pantaleo Corvino, który wcześniej sprowadził do „Violi” takich graczy, jak Zdravko Kuzmanović, Stevan Jovetić, Artur Boruc czy Adrian Mutu. Temat był też aktualny latem. Teraz Żurkowski jest na liście życzeń wielu europejskich klubów. Mówi się o zainteresowaniu samego Juventusu, a także takich ekip, jak angielski Watford, Galatasaray, Wolfsburg czy BVB. Na dziś wydaje się, że pomocnikowi Górnika najbliżej do Włoch.
Włoscy dziennikarze ze Sky Sports twierdzą, że Genoa jest w stanie wydać na transfer Polaka nawet 4 miliony euro, a więc tyle samo, ile pół roku kosztował ją Piątek. Teraz wydanie pieniędzy będzie o tyle łatwiejsze, że przecież wkrótce będzie miała w dyspozycji olbrzymią sumę za transfer swojego super napastnika.
Jeśli chodzi o śląskiego pomocnika, to we Włoszech mówi się o tym, że może on zostać zawodnikiem Juventusu, a zaraz stamtąd być wypożyczonym do Genoa CFC. Jak będzie faktycznie zdecydują być może najbliższe dni.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]