Górnik zainteresowany skrzydłowym Dinama Zagrzeb ()

Nowym piłkarzem zabrzan może zostać bośniacki skrzydłowy Dinama Zagrzeb, 22-letni Luka Menalo, który na swoim koncie ma dwa występy w reprezentacji swojego kraju.
Wiadomo, że zabrzanie szukają wzmocnień na skrzydłach, które po odejściu takich zawodników, jak Rafał Kurzawa i Damian Kądzior bardzo kuleją. Spekuluje się, że do Górnika może trafić inny z zawodników słowackiego klubu Erik Daniel, który ostatnio z powodzeniem występował w MFK Rużomberok. Zimą, z powodu nieprzedłużenia kontraktu, został odesłany do rezerw. Jest na liście kilku polskich klubów, nie tylko Górnika. Interesuje się nim też Lech, Jagiellonia, Cracovia czy Śląsk.
Kolejny trop w poszukiwaniu solidnych skrzydłowych wiedzie do Chorwacji. Z najlepszego zespołu tego kraju Dinama, do Zabrza ma się przenieść jeden z trójki bośniackich zawodników. Wiele wskazuje na to, że chodzi o Luka Menalo. 22-latek zimą zeszłego roku podpisał pięcioletni kontrakt z Dinamem. Przeszedł tam z NK Siroki Brijeg. Nie potrafi się jednak przebić do pierwszej jedenastki zespołu z Zagrzebia, który świetni radzi sobie w lidze, gdzie prowadzi z dużą przewagą, a także w europejskich pucharach.
– Jesienią wystąpił w dziesięciu ligowych spotkaniach, ale uzbierało się wszystkiego z 300 minut. Teraz z resztą zespołu jest na obozie w Turcji. To utalentowany zawodnik, jest szybki, potrafi dobrze dograć, ale nie jest w Dinamie graczem pierwszego wyboru. To możliwe, że mógłby zostać wypożyczony do Polski – tłumaczy Tomo Nicota, dziennikarz gazety „Sportske Novosti” z Zagrzebia, który na co dzień zajmuje się Dinamem.


źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]