Daniel na badaniach ()

Wszystko wskazuje na to, że nowym zawodnikiem Górnika zostanie Erik Daniel.
26-letni skrzydłowy MFK Rużomberok jest już w Zabrzu. W poniedziałek przeszedł badania medyczne. Jeżeli podpisze kontrakt, to już we wtorek poleci z „górnikami” na obóz na Cypr.
Daniel ma czeski i słowacki paszport. W MFK występował przez kilka ostatnich sezonów. Zagrał nawet z jedenastką z Rużomberoka w europejskich pucharach. Jesienią zaliczył siedem asyst i pod tym względem należy do najlepszych w lidze naszych południowych sąsiadów. Nie chciał jednak przedłużyć kontraktu ze słowackim klubem, wygasa z końcem czerwca, więc został karnie zesłany do rezerw. Teraz ma pomóc Górnikowi w utrzymaniu się w ekstraklasie. O jego pozyskanie starały się też inne polskie kluby, jak Lech, Cracovia, Śląsk i Zagłębie Sosnowiec.
– To typowy skrzydłowy. Jest szybki, potrafi dokładnie dograć, a przy tym samemu dokładnie uderzyć na bramkę przeciwnika. Przede wszystkim notuje jednak sporo asyst – ocenia zawodnika znany u nas z pracy w Ruchu trener Duszan Radolsky.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]