Trzy oferty za Szymona Żurkowskiego ()

Do klubu z Zabrza wpłynęły trzy oferty od klubów zainteresowanych pozyskaniem młodzieżowego reprezentanta Polski. Najbliższe dni zdecydują czy 21-letni Szymon Żurkowski zimą zmieni klub.
Do zamknięcia zimowego okienka transferowego zostało jeszcze dziewięć dni. Czasu na finalizację umowy nie ma więc zbyt wiele. Z informacji "Sportu" wynika, że w ostatnich dniach we Włoszech gościł menedżer Szymona Żurkowskiego Jarosław Kołakowski, który rozmawiał i z przedstawicielami Juventusu i Genoa CFC. Na dziś Żurkowski „jest najbliżej” tych klubów.
Tymczasem w zabrzańskim klubie są trzy oferty dotyczące kupna Żurkowskiego. Najprawdopodobniej chodzi o takie ekipy, jak Fiorentina, VfL Wolfsburg i belgijski Club Brugge. Te wszystkie oferty nie są jednak dość atrakcyjne dla Górnika. Nabywcy oferują sumę oscylującą w okolicach 2–2,5 miliona euro. Zabrzanie chcą więcej.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że znacznie większe pieniądze chcą wydać dwa inne włoskie kluby, a chodzi o wspomniany wcześniej Juventus oraz Genoa CFC, która właśnie co za 35-40 mln euro sprzedaje do AC Milan swojego najlepszego napastnika Krzysztofa Piątka. Włoscy dziennikarze już kilka dni temu podali informację o zainteresowaniu Żurkowskim klubu z Turynu i Ligurii. Nie do końca jest jasne, jak transakcja miałby wyglądać. Spekuluje się, że Żurkowski mógłby zostać zawodnikiem Juve, po czym… być natychmiast wypożyczonym do Genoa CFC.
We Włoszech był w ostatnich dniach menedżer zawodnika Jarosław Kołakowski. Efekty tego wyjazdu powinny być znane w najbliższych dniach. Jeżeli Górnik otrzyma 4 mln euro za swojego zawodnika, to nie będzie mu robił przeszkód w odejściu. Kontrakt Żurkowskiego obowiązuje do czerwca 2020 roku i z każdym kolejnym okienkiem transferowym będzie trudniej otrzymać wysoką kwotę. Teraz być może jest ku temu najlepsza okazja.
Żurkowski nie pali się jednak do odejścia za wszelką cenę. Póki co trenuje w Zabrzu i czeka na rozwój wypadków. Okienko transferowe kończy się 31 stycznia, jest więc kilka dni na finalizację wszystkich szczegółów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]